Több támogatás a Zártkerti Programban

Több támogatás a Zártkerti Programban

Az idei évben is nagy volt az érdeklődés a zártkerti területek infrastruktúrafejlesztésére kiírt pályázat iránt, a rendelkezésre álló forrás több mint kétszeresére érkezett igény az önkormányzatok részéről. Annak érdekében, hogy minél több önkormányzati fejlesztést lehessen támogatni, az Agrárminisztérium úgy döntött, hogy a pályázatok támogatására szánt ez évi keretet – a jövő évi kerettel összevonva – 2,4 milliárd forintra emeli, így az idei évben összesen 232 pályázat támogatására nyílt lehetőség.

Támogatják a zártkertek revitalizációját

Támogatják a zártkertek revitalizációját

Idén is meghirdeti az Agrárminisztérium (AM) a zártkerti revitalizációs programot, a települési önkormányzatok és ezek konzorciumai pályázhatnak a 2 milliárd forintos keretösszegű programban vissza nem térítendő támogatásra - jelentette be Nagy István agrárminiszter sajtótájékoztatón kedden Budapesten.

Sikeres volt a zártkerteket érintő pályázat

Sikeres volt a zártkerteket érintő pályázat

Nagy érdeklődés volt a zártkerti területek infrastruktúra fejlesztésére kiírt pályázat iránt - jelentette be V. Németh Zsolt, a Földművelésügyi Minisztérium (FM) környezetügyért, agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős államtitkára csütörtökön, Budapesten sajtótájékoztatón.

Meghirdették a Zártkerti program tenderét

Meghirdették a Zártkerti program tenderét

Megjelent a Zártkerti program pályázati felhívása, az önkormányzatok 2 milliárd forintra pályázhatnak - közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM) környezetügyért, agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős államtitkára kedden Budapesten, sajtótájékoztatón.

300 millió forint a zártkertek megújítására

300 millió forint a zártkertek megújítására

Idén már harmadik alkalommal hirdette meg a Földművelésügyi Minisztérium a zártkerti revitalizációs programot, 34 település mintaprogramja valósulhat meg 300 millió forintos támogatással - mondta a környezetügyért, agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős államtitkár a 2017. évi zártkerti revitalizációs program pályázatának eredményéről tartott sajtótájékoztatót követően telefonon az MTI-nek.

Zártkerti programot indít a kormány

Zártkerti programot indít a kormány

A kormány átfogó Zártkerti Program létrehozásával és elindításával bízta meg a Földművelésügyi Minisztériumot.

Idén másodszor hirdetik meg a zártkertek revitalizációját segítő programot

Idén másodszor hirdetik meg a zártkertek revitalizációját segítő programot

Idén második alkalommal hirdeti meg a Földművelésügyi Minisztérium (FM) a zártkertek revitalizációját segítő országos programját, amelyben 300 millió forint áll az önkormányzatok rendelkezésére - közölte az FM kedden.