
Magyar nyertesek az európai zöld irodák versenyében
Az első Európai Zöld Iroda versenyt magyar indulók nyerték négy kategóriában is: a nagy, a közepes és a kis irodák, valamint a közintézmények között lettek elsők.
Az Unileveré a legzöldebb iroda
Eredményeiért a vállalat megkapta a Legzöldebb Iroda díját a 6. Zöld Iroda Napon, és így pályázatát az uniós országok versenyében is értékelik majd Brüsszelben.
Zöld Ötletgyár különdíjat nyert a Dreher
21 másik nevező mellett a Dreher Sörgyárak Zrt. is részt vett idén az egyre nagyobb népszerűségnek örvendő Zöld Iroda megmérettetésen. A jelentkezőknek három hónap állt rendelkezésükre, hogy irodai működésüket megváltoztatva minél környezettudatosabb irodává váljanak.
Ötödik Zöld Iroda nap
A KÖVET Egyesület június 23-án ötödik alkalommal rendezi meg a Zöld Iroda napot a Kinnarps Irodaházban. A hazai környezetbarát irodai berendezések és eszközök gyártóinak, forgalmazóinak, környezetbarát irodai szolgáltatásokat nyújtó szervezeteknek egész napos seregszemléjével várják a látogatókat! A rendezvényen adják át a 2011-es Zöld Iroda verseny díjait.
Zöldülni akarnak a kereskedők
Bár a papírmentes iroda megvalósítása ma még utópiának tűnik, a felhasználás jelentős csökkentésére lenne lehetőség. Hazánkban azonban a cégek mindössze 20 százaléka használ elektronikus iratkezelést. A helyzet javítására gyűltek össze a magyar tulajdonú élelmiszerláncok vezetői Gárdonyban, ahol megvizsgálták a szervezeti és technikai lehetőségeket. A vezetők megállapították, csak az elektronikus iratkezelés szélesebb körű elterjesztésével van lehetőség a költségek csökkentésére.
Se munkaerő, se papír nem fogy
Gépesített szállítólevél- és számlafeldolgozásra állt át és mutat mintát erre más vállalatoknak a jászberényi CO-OP Star Zrt. Mivel a teljes iratforgalom elektronikus csatornákra terelése még utópia, példaértékű a köztes megoldás bevezetése. Amellett, hogy gyorsabb, lényegesen pontosabb, mint a kézi adatbevitel.
