Továbbra is a mezőgazdaság lehet a magyar-azeri gazdasági kapcsolatok zászlóshajója, az azeri kormány 10 ezer magyar szarvasmarha megvásárlásához szükséges költségvetési forrást hagyott jóvá - mondta Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára az azeri-magyar gazdasági vegyes bizottság keddi plenáris ülése után telefonon az MTI-nek.
Tájékoztatása szerint megállapodás született a két ország közötti állategészségügyi együttműködésről is. Az ülés végén Shahin Mustafayev gazdasági és ipari miniszter és Szijjártó Péter aláírták az azeri-magyar vegyes bizottság ülésének jegyzőkönyvét.
A Vidékfejlesztési Minisztérium közlése szerint a tárgyalásokon közös volt az álláspont abban, hogy a mezőgazdaság kiemelt és sikeres terület a két ország gazdasági kapcsolataiban. Különösen fontosnak ítélték az élelmiszerbiztonság és az állategészségügy területét.
A tárca közleménye szerint a testület azeri társelnöke megfogalmazta azt is: Azerbajdzsán nyitott a jó minőségű magyar termékekre. A megbeszéléseken szintén részt vevő Budai Gyula, a VM parlamenti ügyekért felelős államtitkára biztosította Shahin Mustafayevet, hogy a magyar termékek kiváló minőségűek és garantáltan GMO-mentesek. A tárgyalásokon megegyeztek arról is, hogy ez év májusában Bakuban megrendezik a magyar-azeri kulturális és gasztronómiai napokat - áll a VM közleményében.

