Becsült olvasási idő: 0 perc
40 milliárdot költöttünk étrend-kiegészítőkre

Tavaly mintegy 40 milliárd forintot költött ilyen termékekre a patikákban és a drogériákban a lakosság.

Bérczi István a Magyarországi Étrend-kiegészítő Gyártók és Forgalmazók Egyesületének (Mékisz) elnöke szerint nagyjából ugyanennyit költhettek az internetes, a direkt marketinges vagy a multi-level marketinges vásárlások során is, de ezek összege csak becsülhető.

Az étrend-kiegészítők piacán a vitaminok, az ásványi anyagok, a kalcium- és magnéziumtartalmú készítmények, a csontritkulás elleni termékek és a porcregeneráló termékek a legkeresettebbek, "ezekre fejenként 8-10 ezer forintot költünk" - mondta a Mékisz elnöke.

Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet hozzávetőleg 15 ezer regisztrált készítményt tart nyilván, ebből 3-4 ezer van ténylegesen forgalomban.