40 milliárdot költöttünk étrend-kiegészítőkre

40 milliárdot költöttünk étrend-kiegészítőkre

Tavaly mintegy 40 milliárd forintot költött ilyen termékekre a patikákban és a drogériákban a lakosság.

HENT: önszabályozással a veszélyes étrend-kiegészítők ellen

HENT: önszabályozással a veszélyes étrend-kiegészítők ellen

Az egészségügyi szempontból kockázatos étrend-kiegészítők és a speciális tápszerek kiszűrését célozza meg a legfontosabb érintett szervezetek részvételével most bemutatott önszabályozó rendszer. Erre azért van szükség, mert a legfrissebb adatok azt mutatják, hogy a magyar fogyasztók az étrend-kiegészítők több mint egyharmadát már patikán kívül szerzik be.