A hatóságok szerint azonban az új adó túl költséges volt, és nem változtatta meg a dánok étkezési szokásait. Az adó emelte a fogyasztói árakat, növelte a termelők adminisztrációs költségeit, és munkahelyeket veszélyeztetett. Ráadásul sok dán
takarékosságból inkább külföldön vásárolt, e miatt a tervezett cukoradót már be sem vezetik. Több nagy áruházlánc is bejelentette, hogy az adó eltörlésével csökkentik áraikat. Az egészségügyi miniszter szerint ezután mással kell próbálkozni az élelmezéspolitikában. A dán statisztika szerint a lakosság 47%-a túlsúlyos, 13%-uk zsírfüggő.

Becsült olvasási idő: 0 perc
A dánok eltörölnék a zsíradót
A dán kormány eltörölné az egy éve bevezetett zsíradót, melyet a világon elsőként vetett ki a zsírsavakat tartalmazó élelmiszerekre.
