Becsült olvasási idő: 1 perc
A HNT megnevezett egy olasz borhamisítót

Áttörésnek is nevezhető, hogy megneveztek egy olaszországi borhamisítót, amely Magyarországra is szállít – olvasható a hvg.hu-n. Egyes borászok már régóta állítják, hogy olyan áron nem lehet igazi bort árulni, amennyiért egyes olasz borok kaphatóak, s most igazolva látják korábi aggodalmaikat.

Nemrég olasz sajtóforrásokból a Hegyközségek Nemzeti Tanácsa (HNT) arról értesült, hogy az egyik legnagyobb olasz borászat, amely több hazai borimportőr beszállítója is, a Cantine Brusa borászat készleteit az olasz hatóságok zárolták és jövedéki törvénysértés miatt eljárást indítottak ellene. A vizsgálatok jelenleg is folynak. Végre hivatalos papír is van arról, hogy léteznek olasz borhamisítók – írja a Borháló blogjának egyik szerzője. Megtaláltak egyet, de attól tartunk, nagyon sok van – mondta feldúltan a csongrádi hegyközség elnöke, Ungerbauer György a blog szerint. Csongrádi borászok már évek óta mondták ezt, de eddig nem sok hatással – írja az Agroinform.hu. Nekik, ha rentábilisak szeretnének lenni, literenként minimum 400 forintért kellene adni a nedűt, ezzel szemben Itáliából literenként 70 forintért hozzák be.

A gyanú szerint az olaszok cukrozott, hamisított bort forgalmaztak. A borászat több magyar importőr beszállítója, ezért a HNT felkérte az illetékes hatóságokat, hogy a már forgalomba hozott, vagy a tárolt tételeket ellenőrizzék, illetve vonják vissza a már kiszállított borokat. A HNT felhívja tagjai figyelmét is, hogy amennyiben olasz eredetű, különösen az érintett cégtől származó termékekkel rendelkeznek, úgy saját érdekeik védelmében, ezeket a készleteket zárolják, a már kiszállítottakat vonják vissza a polcokról és vegyék fel a magyar hatóságokkal a kapcsolatot.

A cikk ezen a linken folytatódik.