Az amerikai Brigham Young Egyetem professzora vezette munkacsoport 180 egyébként egészséges, kövér felnőttet vizsgált 36 hétig. A súlycsökkentés első harmadában napi 1200 kalóriát tartalmazó étrendet kaptak, és ezt betartva súlyuk jelentősen csökkent.
A következő 24 hétben következett a súlymegtartó fázis, amikor a vizsgálati alanyokat véletlenszerűen két részre osztották: az egyik csoport tagjai napi három-négy alkalommal kaptak tejterméket az étrendjükbe, a másik csoportban lévők legfeljebb néha, egyszer-egyszer ettek valamilyen tejes ennivalót, például joghurtot.
A vizsgálati időszak első harmadában
nemcsak a résztvevők testsúlya, hanem az úgynevezett anyagcsere tünetcsoport többi összetevője is javult: csökkent a vérzsírok szintje, a vércukor és a vérnyomás is, és így ennek a diagnózisnak az előfordulása 60 százalékban lett kisebb.
A következő hetekben a naponta ismételten tejterméket evő csoport valamivel több kalóriát vett magához, mint a tejterméket csak néha fogyasztók, ennek ellenére a testsúly és az anyagcsere adatok nem változtak. Bailey professzor és munkatársai tovább folytatják a vizsgálatot, hogy a sovány tej vagy a különböző joghurtfélék miképpen illeszthetők be a fogyókúrás étrendbe.

