Becsült olvasási idő: 1 perc
A királynő gabonapelyhe

Sokak számára nem újdonság, hogy II. Erzsébet, a britek királynőjeként reggelente általában elfogyaszt egy tál gabonapelyhet. Amint az a The Daily Meal cikkéből is kiderül, az immár leghosszabb ideje regnáló, brit királynőt megünneplendő a Kellogg's a minap éppen ezért hozakodott elő legújabb luxustermékével.

Amint az ismeretes, az Egyesült Királyság főméltóságú reprezentánsa (akkor most már van ilyen kifejezés – a ford.) szeptember 9-én a brit történelem leghosszabban uralkodó, női országfőjévé avanzsált. A Kellogg’s éppen ebből az ünnepélyes alkalomból állt elő a csupán az Egyesült Királyságban beszerezhető, Queen Flakes nevű gabonapehellyel.

A magyarul kissé furcsán hangzó „A Királynő Pelyhe”-re keresztelt produktum tulajdonképpen a cég Special K és Corn Flakes (kukoricapehely) nevű termékeinek a keveréke, ezek ugyanis II. Erzsébet kedvencei.

Némi elegáns kiegészítőként aranyfüstlemez, ehető gyémánt, gyöngy és makadámiadió fogja ékesíteni a készítményt.

A királynőre szabott gabonapehely a manchesteri Black Milk Cereal  Café-ban lesz megvásárolható.

A Kellogg’s egyik szóvivője a Food Manufacture-nek úgy nyilatkozott, hogy a ’Queen Flakes’kifejezésnek névadáskor a ‘Monarch Munch’-hoz (Királyi Rágcsagócsa), illetve a ‘Liz’s Loop’-hoz (Erzsi Karikája) hasonló fémjelzések ellen kellett ringbe szállnia.

Hál’ istennek sikerrel tette.

Fordítás/szerkesztés: Zamaróczy Ádám