Becsült olvasási idő: 1 perc
A McDonald’s kirúgta a Heinzet

Negyven év után kirúgta a McDonald’s a Heinz ketchupmárkát, mert a vállalat a Burger King korábbi vezérigazgatóját igazolta le.

Negyvenéves együttműködést bont fel a McDonald’s a Heinzcel, miután a ketchupgyártó Bernardo Heest, a Burger King korábbi vezérigazgatóját nevezte ki cégvezetőnek – írja a Reuters.

„A Heinznél bekövetkezett menedzsmentváltozások miatt úgy döntöttünk, hogy új partnerek és beszállítók után nézünk” – áll a McDonald’s közleményében.A Heinz nem kommentálta a bejelentést.

A döntés az amerikai piacokat csak kis mértékben érinti, lévén, hogy csupán Pittsburghben és Minneapolisban beszállítója a Heinz a McDonald’s-nak. Ugyanakkor világszinten a legtöbb McDonald’s-ban Heinz-ketchupot lehet kapni, ahogy egyébként a Burger King éttermeinek 80 százalékában is.

Bernardo Hees azután lett a Heinz globális ügyvezetője, hogy a vállalatot gyanús körülmények között 28 milliárd dollárért felvásárolta a Warren Buffet érdekeltségébe tartozó Berkshire Hathaway és a 3G Capital. A Burger Kinget ugyanez a befektetői kör vásárolta fel 2010-ben.