Becsült olvasási idő: 2 perc
A MOL tovább tiszteleg a sportolók előtt

A MOL által támogatott Szilágyi Áron kardvívó és a magyar kajak-kenu csapat sikerei mellett a vállalat szakemberei a „Le a kalappal tehetségeink előtt!” kampány jó eredményeinek is örülhetnek a londoni játékok után.

A „Le a kalappal tehetségeink előtt!” kampány már az indulásakor feltűnést keltett, hiszen első eleme egy  olyan flash mob volt, amelyre Magyarországon eddig nemigen volt példa. Július közepén a Magyar Kajak-Kenu Szövetség sajtótájékoztatóján a Londonba induló sportolók mellett a sajtó munkatársainak is sikerült meglepetést okozni a 200 táncos váratlan feltűnésével, de néhány másodperc múlva már mindenki együtt tapsolt a fiatalokkal a helyszínen. Az aktivitással szimbolikusan minden Londonba utazó sportoló előtt megemelte kalapját a cég, s hogy ez a „gesztus” átragadt a szurkolókra is, azt jól illusztrálta az eseményről készült videó gyors terjedése az interneten: a játékok végére a film nézőszáma megközelítette a 100 000-et.

Megéri szponzorálni

„A vállalat marketingkommunikációs stratégiájának fontos része a szponzoráció, amelynek több mint felét az üzleti típusú sporttámogatás jelenti. A sportolók valami olyat adnak a cég számára, amit csak ők tudnak nyújtani – nevezetesen az arcukat és a hírnevüket – miközben képviselik az általunk is vallott és minket jellemző értékeket, ilyen a dinamizmus, kitartás, lendület, minőség, illetve az eredményorientáltság” – hangsúlyozta Kelenvölgyi Ágnes, a MOL szponzorációs vezetője.

Hozzátette: ezzel együtt ma hazánkban egy sportág vagy versenyző hosszú távú, megbízható szponzorálása egyfajta nemzeti ügy felvállalása is, vagyis a társadalmi felelősségvállalás részeként is tekinthetünk rá. Ezt bizonyítja az is, hogy a cég több mint másfél évtizede áll a magyar kajak-kenu sport mögött és a válogatotton belül egyéni szponzorként is segíti Kovács Katalint, Kozák Danutát és Vajda Attilát. Szilágyi Áron kardvívó és Babos Tímea teniszező a MOL Új Európa Alapítványának „felfedezettjei”, és ma már mindketten a MOL felnőtt támogatottjai. Az alapítvány pályázatának nyertesei között további kilenc olyan ifjú sportoló van, aki szintén ott lehetett Londonban.

A kampány az olimpia végével sem zárult le, valamennyi csatornán tovább folyik szeptember elejéig, sőt, még tovább is. „Különösen büszkék vagyunk az első londoni magyar aranyérmét „kivívó” Szilágyi Áronra, akinek a felkészülését a cég 2006 óta segíti: három évig a MOL Új Európa Alapítvány Tehetségtámogató programban, majd 2009-ben már a 18 év felettieknek meghirdetett Tehetségtámogató Klasszis kategóriában nyert támogatást. 2011-ben pedig bekerült a MOL profi szponzoráltjainak csapatába. Ő az első sportoló, aki valóra váltotta azt a célkitűzést, hogy a tehetségeket a kezdetektől a profi sikerekig kísérjük. Ez a tény jó alap a kampány továbbvitelére, a fiatalokat segítő programjaink népszerűsítésére” – tudtuk meg Kelenvölgyi Ágnestől.

A flash mobot, sajtóhirdetéseket és a közösségi média elemeket is tartalmazó aktivitás kreatív és kivitelezési munkáit a Human Telex Reklámügynökség végezte.