Kalocsai Zoltán
Becsült olvasási idő: 1 perc
A piacvezető AB InBev fontolgatja a SABMiller felvásárlását

Hatalmas fúzió jöhet a söriparban, a szektor legnagyobb szereplője, az Anheuser-Busch InBev ugyanis jelezte, hogy felvásárolná a második számú gyártót, az SABMillert – számol be a Világgazdaság Online. Ha megvalósul az ügylet, egy 250 milliárd dollárt érő cég jöhet létre, azonban kérdéses, hogy a versenyhatóságok engedélyeznek-e egy ilyen tranzakciót.

Vételi ajánlatot tehet a világ legnagyobb sörgyártója, az Anheuser-Busch InBev (AB InBev) a szektor második legnagyobb szereplőjére, az SABMillerre a Financial Times beszámolója szerint. Az SABMiller azt közölte, hogy az AB InBev nekik valóban jelezte, fontolgatják a felvásárlást, azonban konkrét ajánlatot még nem tettek.

A hír hatására az SABMiller részvényeinek értéke rövid idő alatt közel 20 százalékot nőtt, de az AB InBev papírjai is több mint hét százalékot erősödtek. Az SABMiller tájékoztatása szerint, ha érkezik ajánlat, azt megvizsgálják és reagálnak rá, ugyanakkor hangsúlyozták, hogy egyelőre nincs semmilyen további információjuk az ügyben. A részvényeseknek azt javasolta a cég, hogy tartsák meg papírjaikat, és egyelőre ne kezdjenek semmilyen akcióba.

Amennyiben megvalósul a fúzió, egy olyan söripari óriáscég jöhet létre, amelynek piaci értéke 250 milliárd dollár lehet. Az AB InBev értéke 178 milliárd dollár körül van, míg a másik társaságé megközelíti a 78 milliárd dollárt.

A Világgazdaság Online teljes cikkét ezen a linken lehet elolvasni.