Becsült olvasási idő: 1 perc
A Pick szalámi is lassan veszélyben

"Ha így folytatják, akkor nem lesz több pápai sonka, de Pick szalámi sem" - mondta Gőgös Zoltán az atv-ben.

Az MSZP országgyűlési képviselője szerint 2011-ben kezdődtek a problémák, amikor jöttek a kormány által kivetett különadók és az ellentételezés nélküli béremelés. Hozzátette: azt sem lehet tudni, hogy most az útdíjat miből fizetik majd ki a cégek, a kormányzat teljesen paffra vágta az iparágat. A csődeljárás alatt álló pápai húsüzemről azt mondta: itt is az a gond, mint a teljes iparágban, hogy folyamatosan újra termelődik a veszteség.
 
A politikus elmondta: az a legnagyobb baj, hogy most a termelők sincsenek kifizetve. Gőgös Zoltán szerint nem volt elegáns a kormányzattól, hogy stratégiai jelentőségűvé nevezte ki a céget, mert így még tovább pénz nélkül maradnak a beszállítók. A szocialista képviselő azt mondja: a kabinetnek a kisbeszállítói kört ki kellene fizetnie, különben nagy bajba kerülnek. Van olyan családi gazdaság, amelynek 70 millió forinttal tartozik a cég, és most 20 millió áfát be kellene fizetniük – magyarázta.

Az MSZP képviselője kijelentette: az a baj, hogy az állam és az önkormányzat sem tartja be a saját törvényeit, amikor nem fizet a termelőknek. Gőgös Zoltán elmondta: a termelők még egy hetet várnak, utána viszont demonstrálni fognak. A szocialista politikus szerint ilyenkor a vidékfejlesztési miniszternek nem a Hortobágyon kellene kézi aratást megtekintenie, hanem el kéne menni a beszállítókhoz megnyugtatni őket.