A társaság azonnal értesítette az illetékes hatóságokat, és az alig 200 kilogrammnyi termék nagy részét még értékesítés előtt visszahívta a kereskedelmi egységekből. Az értékesítésbe bevont boltok részletes tájékoztatást kaptak a helyzetről, ők tájékoztatják vásárlóikat a hibáról, és a visszahívás tényéről.
A társaság és az áruházlánc kéri, hogy aki vásárolt a fenti termékekből, abból ne fogyasszon, a vásárlás helyén visszafizetik a termék árát. Ha valaki mégis evett volna a termékből és ezt követően rosszul érezné magát, - émelygést érez, hányingere van - forduljon orvosához és tájékoztassa arról, hogy a kérdéses termék is lehet oka a rosszullétének.
A társaság az észlelt hibát a hatóságok bevonásával kiküszöbölte, és a termelést azóta – szigorú minőségbiztosítási ellenőrzések mellett – újraindították. A társaság fontosnak tartja kiemelni: ilyen eset még soha nem fordult elő a társaság története során. Az egy gépsort érintő esemény más termékek gyártását nem érintette, és egyéb termékeik fogyaszthatóságát nem befolyásolja, azok minden szempontból megfelelnek az élelmiszerbiztonsági előírásoknak és biztonsággal fogyaszthatók.

