
Árverésen ad túl felesleges gépein a Pick Szeged
Árverésen értékesíti használaton kívüli, feleslegessé vált ipari berendezéseit a Pick Szeged Zrt. A termelésből kivont eszközök között elsősorban húsipari és csomagológépek, targoncák és más, kisebb tételek szerepelnek.
A Pick Szeged Zrt. a Pick Szeged kézilabda csapat új tulajdonosa
A Bonafarm Csoporthoz tartozó Pick Szeged Zrt. többségi tulajdonában lévő Pick Kézilabda Kft. működteti a jövőben a nehéz helyzetbe került Pick Szeged férfi kézilabda csapatot és annak utánpótlását.
Kiválasztotta ügynökségét a Herz
A Pick Szeged meghívásos pályázaton választott ügynökséget a Herz újrabevezető kampányára. A tenderen három ügynökség vett részt.
Másodszor készült el a Reputation Rating
Idén is elkészítette a B&P Braun & Partners Reputation a legnagyobb magyarországi vállalatok reputációs rangsorát. A kutatás eredménye szerint egy magyar vállalat, a Richter bír ma a legjobb reputációval hazánkban. A lista második helyén az Audi, a harmadikon pedig szintén egy magyar cég, a MOL végzett.
Interjú Gyaraky Zoltánnal, az FVM főosztályvezetőjével
A közelmúltban számos élelmiszer-biztonsággal kapcsolatos hír felröppent a médiában. Kezdődött a Tesco bébiételes sztorijával, majd aztán az antibiotikumokkal fertőzött mézzel, rovarölő-szerekkel fertőzött marokkói paprikával folytatódott, és végül a Reál élelmiszerlánc Pick Szeged által gyártott saját márkás Párizsi szeletének ügye borzolta a kedélyeket. A hatóság, illetve az érintettek tették a dolgukat, és gyorsan reagáltak a probléma megoldására. Az időben összetorlódó esetek kapcsán azonban talán joggal vetődik fel a kérdés, hogy most akkor milyen is Magyarországon az élelmiszer-biztonsági helyzet? A témával kapcsolatban Gyaraky Zoltánnal, az FVM Élelmiszerlánc-elemzési Főosztályának vezetőjével beszélgettünk, aki nemcsak most betöltött pozíciója, hanem több évtizedes szakmai múltja alapján is kompetens a témában.
Alapvetően megnyugtató az élelmiszer-biztonsági helyzet
A közelmúltban számos élelmiszer-biztonsággal kapcsolatos hír felröppent a médiában. A témával kapcsolatban Gyaraky Zoltánnal, az FVM Élelmiszerlánc-elemzési Főosztályának vezetőjével beszélgettünk, aki nemcsak most betöltött pozíciója, hanem több évtizedes szakmai múltja alapján is kompetens a témában. Az interjú az Élelmiszer májusi számában jelent meg.
Magyarországon alapvetően megnyugtató az élelmiszer-biztonsági helyzet
A közelmúltban számos élelmiszer-biztonsággal kapcsolatos hír felröppent a médiában. Kezdődött a Tesco bébiételes sztorijával, majd aztán az antibiotikumokkal fertőzött mézzel, rovarölőszerekkel fertőzött marokkói paprikával folytatódott, és végül a Reál élelmiszerlánc Pick Szeged által gyártott saját márkás párizsi szeletének ügye borzolta a kedélyeket. A hatóság, illetve az érintettek tették a dolgukat, és gyorsan reagáltak a probléma megoldására. Az időben összetorlódó esetek kapcsán azonban talán joggal vetődik fel a kérdés, hogy most akkor milyen is Magyarországon az élelmiszer-biztonsági helyzet? A témával kapcsolatban Gyaraky Zoltánnal, az FVM Élelmiszerlánc- elemzési Főosztályának vezetőjével beszélgettünk, aki nemcsak most betöltött pozíciója, hanem több évtizedes szakmai múltja alapján is kompetens a témában.
Új Pick-gyár épül Szegeden
Új, zöldmezős, korszerű gyárat épít Szegeden Csányi Sándor, a Pick Szeged és a Sole-Mizo Zrt. tulajdonosa. A több 10 milliárd forintos beruházás a két autópálya, az M5-ös és az M43-as csomópontjánál valósul meg.
Kis élelmiszerszennyezési kronológia
Az elmúlt napokban több élelmiszerről derült ki, hogy a hatályos élelmiszerbiztonsági előírások alapján nem forgalmazhatók. Az MTI-Sajtóadatbank összeállítása néhány ismertté vált nagyobb élelmiszer-szennyezésről az elmúlt több mint 15 évben.
A PICK SZEGED Zrt. közleménye
A PICK SZEGED Zrt. tájékoztatja Kedves Vásárlóit és Fogyasztóit, hogy kizárólag a Reál áruházláncban forgalmazott, április 20-i fogyaszthatósági idővel rendelkező Reál Párizsi szeletelt 150 g”-os és az április 21-i fogyaszthatósági idővel rendelkező „Reál Sonka szeletelt 100 g”-os termékeket a mai napon visszahívta a fogyasztói értékesítésből. Az áruházlánc és a vállalat közös belső ellenőrzése során kiderült, hogy egy adott napon legyártott két terméktípus Listeria Monocytogenes fertőzöttsége az előírt határértéket meghaladta.
Ha veszélyes az élelmiszer, már gyanú esetén sem árusítható! - Javított!
Az alábbi, 2010. április 14-i Élelmiszer Hírlevélben kiküldött hír bevezetőjében szerkesztői hibából fakadóan tárgyi tévedések fordultak elő: az Univer bébiételei semmiféle szennyeződést nem tartalmaznak, ugyanakkor az Unilever egyetlen termékével, semmiképpen sem érintett a jelenleg zajló élelmiszer-biztonsági ügyekben.A lead javított változata a következő: Az elmúlt napokban több élelmiszerről derült ki a hatóságok, a gyártók, vagy a kereskedők minőségvizsgálatai nyomán, hogy azok a hatályos élelmiszerbiztonsági előírások alapján nem forgalmazhatók: antibiotikummal fertőzött méz, rovarölő szer maradékkal fertőzött marokkói paprika, növényvédő szerrel szennyezett szlovák Ovko bébiétel – hívja fel a vásárlók figyelmét az Országos Kereskedelmi Szövetség.
Visszahívás a Reál élelmiszerbolt-láncnál
A Reál élelmiszerbolt-lánc egyik párizsijában és sonkájában az egészségre ártalmas mértékű Listeria-baktérium fertőzöttséget találtak. A bolthálózat azonnal visszahívta a polcokról a két terméket, és kérik azokat, akik korábban vásároltak belőlük, hogy ne egyék meg őket.
Integráltan gondolkodnak
A vertikális integráció nemcsak az ellenőrizhetőbb, kiszámíthatóbb termékminőséget, hanem a költségek optimalizálását, az innovatívabb szemlélet megvalósítását is biztosítja az évi 550 millió eurós árbevétellel számoló Bonafarm Csoport számára, tudtuk meg Csányi Attilától, a Bonafarm Zrt. vezérigazgatójától, akivel a cég bemutatkozó sajtótájékoztatója után beszélgettünk a Foodapesten. Az interjú az Élelmiszer szaklap márciusi számában jelent meg
