Becsült olvasási idő: 1 perc
A trafikok az új kávéházak és kocsmák

"Július elseje óta a cigarettavásárlás lett a tökéletes terep a politizálásra" - foglalta össze egy Nemzeti Dohányboltos alkalmazott. 

Trafikos alkalmazottak szerint a legtöbb vásárló nem áll meg annál, hogy kér egy doboz cigarettát, hanem kéretlenül elmondják véleményüket a trafikbotránnyal kapcsolatban. Egyes hírek arról szólnak, hogy alig találják meg hová kell menni, vagy egyáltalán nem mennek be csak azért se Nemzeti Dohányboltokba, más hírek ezzel ellenkezőleg azt állítják, hogy a trafik kilincsét egymásnak adják az emberek, s hogy a dohányosok kezdik megszokni, hogy hová kell benyitni. Aki nagyon akar, az megszokja.

trafikA helyek többsége teljesen egyforma, a fő különbség inkább abban mutatkozik meg, hogy csak dohányárut árulnak-e. Bár még több Nemzeti Dohányboltban is hiánycikknek számítanak egyes dohány márkák, s van hogy némely trafiknak a fél cigarettáspolc üresen tátong. Az egyik trafikban két külön hûtőben alkoholokat és üdítőket, a dohánypolc alatt pedig tablettás borokat is találni lehet.

Miután a nemzeti dohányboltok nem trafiképíthetnek maguknak látványos installációkat a kirakatba, a vevőcsalogató sok helyen az elsötétített ablakra kiragasztott, A4-es lapra kinyomtatott, „Megnyíltunk” felirat. Budapesten több olyan trafik van, amely annyira pici, hogy egyszerre csak egy vevő fér be a helyiségbe. A Rózsadombon az egyik élelmiszerbolt mellett kialakított dohánybolt például teljesen olyan, mint egy sötét konténer.