Becsült olvasási idő: 0 perc
Agrárinformatikai fejlesztés Gödöllőn

Agrárinformatikai Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központot (AgIT FIEK) hozott létre a Szent István Egyetem vállalati partnerei együttműködésével és a Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Alap mintegy 1,5 milliárd forintos vissza nem térítendő támogatással - mondta a Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) innovációs és általános elnökhelyettese Gödöllőn.

Szabó István az AgIT FIEK innovációs napján tartott bemutatkozó rendezvényen elmondta, hogy hivataluk kiemelt fontosságúnak tartja a projektet, amely része a felsőoktatási és ipari együttműködési központok hálózatának.

Hozzátette, hogy a hivatal által kidolgozott FIEK-program keretében a vállalatok kutatás-fejlesztési és innovációs igényeire alapozva országszerte nyolc ipari-egyetemi együttműködési centrum valósult meg összesen 35 milliárd forintos támogatással.

Az együttműködések keretében zajló munka kölcsönös előnyökkel jár mind a vállalati szektor, mind az egyetemek számára, a menedzsmentszemlélet elsajátításával javul a kutatóhelyek hatékonysága, a vállalati kutatásoknak pedig új dimenziókat adhat, hogy számíthatnak az egyetemi tudásbázisok erőforrásaira - mondta az NKFIH elnökhelyettese.