
Agrárinformatikai fejlesztés Gödöllőn
Agrárinformatikai Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központot (AgIT FIEK) hozott létre a Szent István Egyetem vállalati partnerei együttműködésével és a Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Alap mintegy 1,5 milliárd forintos vissza nem térítendő támogatással - mondta a Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) innovációs és általános elnökhelyettese Gödöllőn.
Agrárinformatikai felsőoktatási és ipari együttműködési központ épül Gödöllőn
Agrárinformatikai felsőoktatási és ipari együttműködési központ épül Gödöllőn, a beruházásra 1,48 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást kapott a Szent István Egyetem vezette konzorcium a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap keretéből - közölte a Szent István Egyetem hétfőn.
Mi fán terem az intelligens mezőgazdaság?
A szükségletek bővülése miatt az emberiségnek új utakat kell keresnie a terméshozamok növelésére. Ebben fontos szerephez jut a ma még gyerekcipőben járó, informatikával támogatott gazdálkodás, amelynek korai bevezetői gyors előnyökre számíthatnak – véli Dr. Joseph Reger, a Fujitsu Technology Solutions technológiai vezérigazgató-helyettese.
