Becsült olvasási idő: 1 perc
Amnesztiát hirdettek a hamisítványokra

Begyűjtené a lakosság által birtokolt hamisítványokat egy skót kampány. A hatóságok kihelyezett konténerbe gyűjtik a hamis cikkeket, de ezek leadóit nem kérik számon.

„Fake Free Fife” címmel hirdetett kampányt a skóciai Fife régió kereskedelmi hatósága azzal a céllal, hogy felhívja a lakosság figyelmét a hamisítás problémakörére. A kampány keretében gyűjtőkonténert helyeztek ki a hatósági szerv székházánál, és azt kérik a lakosságtól, nézzenek körül otthon, majd hozzák el és dobják be a konténerekbe az általuk birtokolt hamisítványokat. A hatóságok hangsúlyozzák, a hamisítványok leadói amnesztiát élveznek, azaz, senkit nem fognak felelősségre vonni a leadott hamisítványok miatt.
 
fifeA Fife Today portál beszámolója szerint a kampány kezdeményezői kíváncsian várják, milyen hamis termékek kerülnek majd a konténerbe. Ez ugyanis sokat elárulhat arról, a régióban mely hamisítványok jelenléte a legjellemzőbb. A leadott hamisítványok minőségét és biztonságosságát szakértők is vizsgálni fogják.
 
Az október eleji kampányt követően a begyűjtött hamisítványok közül, amit csak lehet, jótékony céllal szeretnék hasznosítani. A hamis ruházati cikkeket a jogosulatlanul használt védjegyek eltávolítása után hátrányos helyzetű és hajléktalan személyeknek kívánják eljuttatni, az egyéb termékek, így a CD lemezek anyagát újrahasznosítjá