Becsült olvasási idő: 1 perc
Az Amazon a legértékesebb márka

A Brand Finance minden évben elkészíti listáját, amelyen idén meglepetésre az Amazon lett az első helyezett. Az online óriás nem kis részben annak köszönheti 50%-os értéknövekedését, hogy felvásárolta az USA egyik legnagyobb élelmiszerláncát.

A rangsor azt mutatja, hogy az Apple 107-ről 146 milliárd dollárra növelte értékét, ezzel ő maradt a második helyen, a Google/Alphabet pedig elsőből harmadik lett, miközben értéke 10 százalékkal 109-ről 120 milliárd dollárra nőtt. A top 10-ben vannak még: a Samsung, a Facebook, az AT&T, a Microsoft, a Verizon, a Walmart és a kínai ICBC bank - számol be a Kreatív Online.

Az Amazon tavaly felvásárolta a Whole Foods élelmiszerláncot 14 milliárd dollárért, márkaértéke pedig 106-ról 150 milliárd dollárra nőtt a BF számításai szerint.

A legnagyobb nyertesek, tehát akik arányaiban a legnagyobb mértékben tudták növelni márkaértéküket: a Wuliangye (egy kínai szeszgyártó), a UQ Communications (japán mobilcég), a Haval (kínai autómárka), az Evergrande (kínai ingatlanfejlesztő), a Youtube, a Tesla, a Gree Electric Appliances (kínai légkondigyártó), a Natwest (brit bank), az Applied Materials (félvezetők gyártásához szükséges eszközöket gyártó amerikai cég) és az Nvidia chipgyártó.

A legnagyobb vesztesek között a fentieknél ismertebb neveket találhatunk: nagyot esett a Toshiba, az Under Armour, az ExxonMobil, a Sumitomo Group, a Poly Real Estate, a Lotte Group, a Heinz, a L'Oreál, a Hilton és a Hyundai Group.