Becsült olvasási idő: 1 perc
Az útdíj is megdrágította a tejet

Egyes helyeken akár 30–40 forinttal is megdrágult az idén egy liter tej ára - olvasható a bama.hu-n. A felvásárlási ár is nőtt az egy évvel ezelőttihez képest, de a drágulást a multiáruházak árrése és az útdíj is okozta.

A nap mint nap tejet vásárlók bizonyosan szembesültek azzal, hogy egy liter tejért, ugyanazon típusért, ugyanabban a boltban gyakorlatilag mindenütt többet kell fizetni, mint az év első felében – méghozzá jelentősen, akár 30–40 forinttal is többet.

Miután ez nem kismértékű árnövekedést jelent, hanem akár 15–20 százalékot, ami különösen érzékenyen érint mindenkit, főként a tejet mindennap vásárlókat. Szerettük volna megtudni, mi áll a növekedés mögött.

Beszéltünk tejiparban dolgozókkal, termelőkkel és feldolgozókkal is, akik egyöntetűen azt mondták, hogy több tényező okozta a drágulást. (Az egyik fő informátorunk egy olyan baranyai üzletember volt, aki egy baranyai, tolnai és somogyi kis- és nagytermelőket is tömörítő csoportosulás képviselőjeként az összegyűjtött tej értékesítésével van megbízva.)

A cikk folytatásához ezen a linken bérmentve továbbfuvarozhat!