hero
Store Insider
Becsült olvasási idő: 1 perc
Bemutatta első ESG-jelentését a BÉT

Kijött a 2022-es évre vonatkozó fenntarthatósági jelentésével a Budapesti Értéktőzsde (BÉT).

A tőzsde a fenntarthatósági törekvéseket tekintve is speciális, hiszen amellett, hogy a saját működésében érvényesíti a fenntarthatósági aspektusokat, a hazai tőkepiac platformszolgáltatójaként a vállalati kör edukálásában is kiemelt szerepet vállal.

Az első alkalommal összeállított fenntarthatósági jelentés mindkét szerepkörre kitér. A BÉT a továbbiakban is egyfajta szakmai műhelyként kíván működni a hazai tőkepiac számára, emellett, mint vállalat, jógyakorlatként mutathat példát a fenntartható működés felé vezető úton igyekvő társaságok számára - idézte Végh Richárd-ot, a BÉT vezérigazgatóját a BÉT-közleménye.

A környezetvédelmi a társadalmi felelősségvállalási és vállalatirányítási (ESG, Environment, Social, Governance) jelentésében a 2023-2025 közötti időszakra vonatkozó fenntarthatósági stratégiáját is részletesen taglalja.

Az ESG kibocsátói útmutató a kibocsátok ESG-jelentési gyakorlatát támogatja. Az európai uniós forrásból megvalósuló mentor program pedig a kis- és középvállalati szektor zöldülését kívánja ösztönözni a BÉT, zöld finanszírozási és ESG-tanácsadás képében. 

Szintén a kkv-szektort hivatott támogatni a tavaly meghirdetett, a BÉT és az EY által közösen kidolgozott minősítési módszertanra alapuló ESG pilot tanácsadási program.