
Waberer's részvények: 15 milliós bírságot szabott ki az MNB
Bennfentes kereskedelem miatt.
Bemutatta az első ESG-jelentését a BÉT
Kijött a 2022-es évre vonatkozó fenntarthatósági jelentésével a Budapesti Értéktőzsde (BÉT).
A kkv-k számára is remek ugródeszkát jelenthet a tőzsdére lépés
A művelethez ugyanakkor komoly tervezésre és felkészülésre van szükség.
Óriási agrárvállalat jelenik meg a magyar tőzsdén
Egy ajándékozásnak (!) köszönhetően a magyar gazdaság egyik legfontosabb ágazata, a mezőgazdaság is megjelenik a budapesti parketten, így tovább szélesedik a tőzsdén elérhető iparágak sora – számol be a haszon.hu.
Ismét megrendezik a BÉT Részvényfutamot
Elkezdődött a regisztráció a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) és a Pénziránytű Alapítvány online tőzsdejátékára, a BÉT Részvényfutamra - közölte a BÉT az MTI-vel.
Kétmilliárd a vasúti árufuvarozás fejlesztésére
Új mozdonyok beszerzésére fordítja a vasúti árufuvarozásban közel kétévtizedes tapasztalattal rendelkező CER Csoport azt a 2,2 milliárd forint összegű tőkebefektetést, amelyben a Széchenyi Alapok és két független piaci társbefektető vesz részt.
Tőzsdére megy a sütőipari Zalaco Zrt.
Tőzsdére megy, rövid távon pedig nyitott fejlesztési és oktatási centrumot hoz létre Zalaegerszegen a sütőipari Zalaco Zrt. - jelentette be a zalai megyeszékhelyen a társaság tulajdonos-vezérigazgatója.
Fordított ICO: kitörési út vállalatoknak
Reverse ICO formájában vonhatnak be tőkét és nyithatnak új piacokat a meglévő, akár nagyvállalati volumenű szereplők már felépített termékeik vagy szervezeti felépítésük decentralizálásával.
Nem sokára a kkv-k részvényei is megjelennek a tőzsdén
Ha lesz legalább öt jelentkező cég, 2017-ben elindulhat a Budapesti Értéktőzsde kis- és középvállalatoknak szánt új platformja. Nagy Márton, a BÉT elnöke szerint meglesz a minimális létszám, az újítás pedig a jövő blue chipjeit indíthatja útjukra.
Felfüggesztette a VISONKA tőzsdei kereskedését a jegybank
A tájékoztatási kötelezettségre vonatkozó előírások megsértése miatt a Magyar Nemzeti Bank (MNB) keddtől felfüggesztette a VISONKA Takarmánykeverő Szolgáltató és Kereskedelmi Nyrt. (VISONKA Nyrt.) részvényeinek tőzsdei kereskedését - közölte az MNB kedden.
Visszaállították a Norbi Update részvények kereskedését a BÉT-en
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) visszaállította a Norbi Update Lowcarb és a TR Investment részvények tőzsdei kereskedését, miután a kibocsátók eleget tettek a tájékoztatási kötelezettségre vonatkozó jogszabályi előírásoknak - közölte a jegybank pénteken.
Jól járt, aki az első fél évben cukorba fektette a pénzét
A kötvények és a részvények helyett egyre többen érdeklődnek a mezőgazdasági termékek iránt – állítja cikkében a Világgazdaság. Kockázatos befektetések, de az idén jól hoztak.
Jövőre mehet tőzsdére a Waberer's
A Waberer's az elmúlt években folyamatosan lebegtette a tőzsdére lépést, tavaly októberben pedig már úgy tűnt, hogy közel az IPO, aztán tavaly decemberben a vállalat közgyűlése úgy döntött, hogy ismét zártkörű részvénytársasággá alakul a fuvarozási cég.
A Zwack Unicum részvényenként 850 forint osztalékot fizet
A Zwack Unicum Nyrt. a társaság 2015/2016-os üzleti évére 1,729 milliárd forint osztalékot fizet, ami részvényenként 850 forintos osztaléknak felel meg, erről a társaság kedden tartott közgyűlése határozott - közölte a társaság kedden.
