A Spar attól tart, hogy „a kormány tudatosan akarja rávenni az ehhez hasonló szabályozói húzásokkal a külföldi kiskerláncokat arra, hogy kivonuljanak Magyarországról."
A élelmiszerlánc-felügyeleti díj az árbevétel növekedésével sávosan emelkedik, és a díjat a cégtulajdonosnak kell megfizetnie. Viszont amíg a külföldi tulajdonú kiskerhálózatok egy tulajdonos kezében vannak, a hazai cégek - például a CBA, a Coop és a Reál - franchise rendszerben működnek, tehát sok tulajdonoshoz tartoznak az üzletek. Emiatt a külföldi cégeknek sokkal több díjat kell fizetniük, mint a hazaiaknak.

