
Fontos figyelmeztetés a Nébihtől
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felhívja az érintettek figyelmét, hogy a 2019. évi bevalláshoz kapcsolódó felügyeleti díj második részletének fizetési határideje 2020. január 31. napja. A díj átutalása kizárólag az e célra elkülönített fizetési számlára teljesíthető.
Közelgő határidő
A Nébih felhívja az érintettek figyelmét, hogy május 31-ig kell elkészíteniük a 2019. évi élelmiszerlánc-felügyeleti díjbevallást.
Nincs szükség változtatásra az élelmiszerlánc-felügyeleti díjfizetési rendszerben
A magyar Országgyűlés 2015 decemberében visszaállította a valamennyi élelmiszerlánc-szereplőre korábban egységesen alkalmazott, egy ezrelékes élelmiszerlánc-felügyeleti díjfizetési kötelezettséget, így az Európai Bizottság élelmiszerlánc-felügyeleti díjjal kapcsolatos legutóbbi döntése nem igényel Magyarországon újabb változtatásokat.
EB: szabályellenes az élelmiszerlánc-felügyeleti díj
Szabályellenes a magyarországi élelmiszerlánc-felügyeleti díj és a dohánytermék-értékesítést terhelő adó, az Európai Bizottság (EB) véleménye szerint az árbevételtől függő progresszív díjszerkezeten alapuló két adóügyi intézkedés sérti az uniós állami támogatási szabályokat - írta közleményében az EB hétfőn.
Visszatérhet a különadó a kiskereskedelemben
A Magyar Időknek nyilatkozó Szatmáry Kristóf kereskedelempolitikáért felelős miniszteri biztos szerint tavasszal újabb olyan intézkedésről dönthet a kormány, mely a nagy forgalmú áruházláncok számára az eddiginél arányosabb közteherviselést ír elő. Ehhez a lengyelországi kiskereskedelemben tervezett különadó bevezetése mutathat példát, melyet a magyar kormányéhoz hasonló elvek mentén a kisebb vállalkozások érdekében a piaci átrendeződés ösztönzésére vezetnek be. Így szerinte újabb adónem, vagy díjfizetési kötelezettség jöhet, mondja.
Nem fizetnek a multik, bajban a NÉBIH?
Brüsszel felfüggesztette a sávossá tett élelmiszerlánc-felügyeleti díjat, mert felmerül a gyanú, hogy ezt a rendszert direkt néhány áruház elgáncsolására találták ki. A milliárdos összeget hónap végén kellene utalni, most azonban, hogy az eljárás miatt nem fizetnek a cégek, kérdés, mi lesz a felügyelettel. Fazekas Sándor minisztériuma szerint a kormány mindent megtesz azért, hogy megoldja a helyzetet.
Hiába az uniós felfüggesztés, továbbra is fizetniük kell
A jogszabályt csak a parlament módosíthatná, de a képviselők nyári szünetre mentek.
Brüsszel vizsgálja az élelmiszerlánc-felügyeleti díjat (frissítve!)
Az Európai Bizottság hivatalos, úgynevezett mélyreható vizsgálatot indított az élelmiszerláncok által fizetendő felügyeleti díj és a dohánytermékek kereskedelmét terhelő adó miatt annak kiderítésére, hogy a két intézkedés összhangban áll-e az unió állami támogatásra vonatkozó szabályaival.
Brüsszelhez fordulhat a Spar
Az osztrák ORF adásában arról beszélt a Spar felügyelőbizottságának elnöke, hogy mivel úgy gondolják, hogy a magyar kormány által nemrég bevezetett élelmiszerlánc-felügyeleti díj versenyhátrányt jelent a cégre nézve, akár Brüsszeltől is segítséget kérhetnek, ha a magyar kormánnyal nem tudják majd tárgyalásos úton rendezni az ügyet – írja a Világgazdaság.
