Becsült olvasási idő: 1 perc
Brutális vesztésben a nyerőgépek

A novemberi adóemelés előtt még több mint 20 ezer nyerőgép üzemelt, ma alig négyezer.

Csökken a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) játékadó-bevétele: januárban 6,756 milliárd, februárban 6,449 milliárd, márciusban 5,970 milliárd forint folyt be a költségvetésbe – írja a Világgazdaság, amely a visszaesést többek közt a „fapados” játékautomaták megszűnésével és a szerveralapúak elterjedésével magyarázza.

„Egyelőre nem tudni, miként teljesít a magyar gazdaság, befolyik-e a várt összeg a játékadóból” – mondta a NAV elnökhelyettese, Varga Árpád szerint azonban bizakodásra ad okot, hogy a hivatal eddig szinte minden évben legalább megközelítőleg teljesíteni tudta jateka költségvetési törvényben foglaltakat.

A novemberi adóemelés előtt még több mint 20 ezer nyerőgép üzemelt, április 3-án a NAV adatai szerint 6591 darab, játékadó-fizetési kötelezettséggel érintett pénznyerő automata volt, de a Magyar Szerencsejáték Szövetség (MSZSZ) elnöke szerint a ténylegesen adót fizető gépek száma nem lehet több négyezernél, a nyerőgépekből havonta befolyt játékadó pedig aligha haladhatja meg a tavalyi átlagos havi játékadó-bevételt, ami 2,4 milliárd forint volt az ágazatban.

Schreiber István kiemelte: a nyerőágazat szereplői örülnének a legjobban, ha még 6591 automata után képesek lennének adót fizetni a vállalkozók.

A játékadó tavaly novemberben a korábbi ötszörösére emelkedett.