Becsült olvasási idő: 1 perc
Csak a tormastratégia segíthet

Túltermelés alakult ki a torma piacán, az agrártárca rendeletet akar gyártani, a hungarikum termék felvásárlásának szabályozására.

Tavaly nem sikerült eladni az összes megtermett tormát, sőt még 3 ezer tonna pedig a földeken is maradt. Így azok a készletek is nyomják a mostaniakat. Áresés, túltermelés alakult ki.

Az agrártárca beavatkozna, Budai Gyula, a Vidékfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára átfogó tormastratégiát sürgetett, és kilátásba helyezte, hogya tárca rendeletet alkot a tormafelvásárlás szabályaira. Addig is a megoldás az lenne, ha a termelők és felvásárlók egyezkednének.

A tárca kész a nagy üzletláncok képviselőivel is tárgyalóasztalhoz ülni és próbál export piacokat is szerezni például orosz és azeri üzletekben. A hajdúsági növény hungarikumnak számít. Magyarországon mintegy két ezer család él tormatermelésből és mintegy 10 ezer embernek ad munkát.