Becsült olvasási idő: 0 perc
Csődvédelmet kért az Abo Mill

Az Abo Mill volt az egyik a 16 gabonafeldolgozó vállalkozás közül, amelyekre 2,3 milliárd forint bírságot szabott ki a Gazdasági Versenyhivatal kartellezés miatt 2010-ben.

A 2010-ben 700 millió forint veszteséget termelő cég tulajdonosa hétfőn kért csődvédelmet.

A társaság 2008-ban még 14 milliárd forint árbevétel mellett százmilliós nyereséget ért el, tavaly azonban már nem tudta hozni a formáját: forgalma visszaesett, aminek következtében 6,8 milliárdos pénzmozgást produkált 700 millió forintot meghaladó veszteséggel – tudta meg a Gazdaság.hu.

A malomiparral, gabonakereskedelemmel, takarmányiparral és állattenyésztéssel foglalkozó nyíregyházi székhelyű ABO Csoport komoly akvizíciókat folytatott az elmúlt évtizedben, mind belföldön, mind külföldön – Romániában, Ukrajnában, Szlovákiában.