Így digitalizál a hazai malomipar

Így digitalizál a hazai malomipar

Egy korszerű malom a munkafolyamat minden pontján lényeges adatokat termel.

„Most a jelenre koncentráljunk, mert a jelenben kell a legjobban teljesíteni”

„Most a jelenre koncentráljunk, mert a jelenben kell a legjobban teljesíteni”

Veszteséges üzemből is lehet innovatív vállalkozást, love brandet építeni.

KSH: 0,5 százalékkal nőtt az ipari termelés

KSH: 0,5 százalékkal nőtt az ipari termelés

Hat alágazatban csökkent a kibocsátás, a leginkább, 27 százalékkal a malomipari termék, keményítő gyártásában.

Európa-szerte keresett ropogtatnivalókat gyárt az Intersnack

Európa-szerte keresett ropogtatnivalókat gyárt az Intersnack

A cég győri üzemében 30 évvel ezelőtt kezdődött el a termelés.

Június elején emelkedhet a liszt ára

Június elején emelkedhet a liszt ára

A magas búzaárakat a malmok kénytelenek beépíteni az áraikba.

Harmadik malomkomplexumát építi az 50. születésnapját ünneplő Gyermelyi

Harmadik malomkomplexumát építi az 50. születésnapját ünneplő Gyermelyi

A tervek szerint jövő tavasszal adják át a Gyermelyi Zrt. harmadik malomkomplexumát, amely 5,5 milliárd forintos beruházásból valósul majd meg – hangzott el a Magyarország piacvezető tésztagyártójának, legnagyobb tojástermelőjének és malomipari szereplőjének számító cég megalapításának 50 éves évfordulóját ünneplő jubileumi rendezvényén.

Már őröl a hibrid szélmalom

Már őröl a hibrid szélmalom

Beindították Magyarország egyetlen szélmalmát a Bács-Kiskun megyei Felsőszentivánon. Egy 214 millió forintos, TOP-os pályázatnak köszönhetően a településen újraépítették a malmot, amely mostantól őrölni is tud, valamint egész évben látogatható – tudósított a hiros.hu.

Eladná pélyi vágóhídját a Hajdú Gabona Zrt.

Eladná pélyi vágóhídját a Hajdú Gabona Zrt.

A cég a továbbiakban már csak a malomipari tevékenységére kíván koncentrálni.

Ágazati problémák az erősödés mellett

Ágazati problémák az erősödés mellett

A hazai élelmiszerpiac tavaly több mint 8 százalékkal bővült, az ipar teljes adózott nyeresége háromszorosára emelkedett 2010 óta, a beruházások folyamatosan nőnek – 2017-ben 270 milliárd forint –, az export realizált árbevétele pedig megközelítette az 1300 milliárd forintot. Bár az adatok imponálóak, a szektorokat mégis sújtják a növekvő bérek, az üzemanyag-drágulás vagy épp a munkaerőhiány. Ki mit vár 2020-tól? Év eleji élelmiszeripari ágazati összefoglalók. 

Véget ért a kenyerek viadala

Véget ért a kenyerek viadala

Igazi különlegességeket adott a fogyasztóknak a Magyar Pékszövetség 2018-as termékversenye. Az idén az innovatív, a teljes kiőrlésű és búzakenyér kategóriákban meghirdetett verseny nyertesei a Mézalmás Rozskenyér, a Hajsza és a Várhegyi Deres nevet kapták.

Lezajlott a 25. búzatanácskozás Debrecenben

Lezajlott a 25. búzatanácskozás Debrecenben

A Debreceni Egyetem MÉK Növénytudományi Intézete, a Debreceni Egyetem AKIT, a DAB Agrártudományi Szakbizottsága és a Hajdú Gabona Zrt. 2018. május 29-án tartotta meg a 25. jubileumi búzatanácskozást Debrecenben.

A malomipari cégek tetemes része már márciusban megemelheti a liszt árát

A malomipari cégek tetemes része már márciusban megemelheti a liszt árát

Márciusban próbálkozik meg várhatóan áremelésekkel a hazai malmok többsége – tájékoztat az agrárszektor.hu. A vállalkozások 5 százalék körüli mértékben drágítanák a lisztet, ami kilónként 2-3 forintos árnövelésnek felelne meg a jelenlegi átadási árakhoz képest. Az áremelésekre azért lenne szükség, mert veszteségessé válna a termelés az idei kötelező béremelések miatt, de a gyilkos iparági verseny nehezíti az árváltoztatásokat.

Felszámolják a Sikér Malomipari Zrt.-t

Felszámolják a Sikér Malomipari Zrt.-t

Október végén elrendelte a bíróság a Sikér Malomipari Zrt. felszámolását, csaknem három hónappal azután, hogy megszüntette a csődvédelmet – írja a Világgazdaság.

Csődbe ment az egyik legnagyobb malomipari cég

Csődbe ment az egyik legnagyobb malomipari cég

A tatabányai székhelyű Sikér Zrt. csődvédelmet kért - írta szombati számában a 24 Óra. A vállalkozás tulajdonosa, Blázsik Ferenc az évekig húzódó versenyhivatali eljárással, a finanszírozó bankok és a hitelbiztosítók együttes visszalépésével indokolta a társaság súlyos helyzetét, hozzátéve, hogy az eljárás alatt lehetőségük lesz kiegyezni a hitelezőkkel.