Becsült olvasási idő: 1 perc
Csúszik a Waberer's tőzsdére lépése

Hat hónapot vagy többet is késik a Waberer's International tőzsdére lépése - értesült az Index.

A cég egy hónapja jelentette be, hogy közel 15 millió törzsrészvényt piacra dob. A szállítmányozással foglalkozó cég egyik tulajdonosa Wáberer György, aki a Napi idei gazdaglistája szerint 80 milliárd forintra becsült vagyonával a 9. legvagyonosabb.

Az Index névtelenséget kérő forrásai szerint a késlekedés oka a vállalat árazásával van kapcsolatban. A céget két hazai nagybank elemzői is felértékelték, ami ugyan egybeesett a bennfentesek várakozásaival, ám az internetes portál úgy tudja, hogy akadtak piaci szereplők, akik vitatták az árat. Nyilvánosan is ismert, hogy a papírok összértéke a törzsrészvények értékeltsége alapján 5,1 millió euró lett volna.

Az index többször is kereste a céget, de teljesen elzárkóztak a válaszadástól. A Budapesti Értéktőzsde annyit mondott, hogy ha lesz fejlemény az ügyben, akkor ők a szokásos módon, a BÉT honlapján keresztül kommunikálják azt.