Becsült olvasási idő: 0 perc
Demonstráltak az almatermelők

A jelenlegi kilogrammonként 13 forintos felvásárlási ár mellett a termelők önköltsége, így a betakarítás és a beszállítás költsége sem térül meg - ezért demonstráltak a 41-es főúton fél sávban.

A léalma alacsony felvásárlási ára miatt demonstráltak az almatermelő gazdák mezőgazdasági járműveikkel a 41-es főúton. Mint arról korábban beszámoltunk a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (MAGOSZ) közleményben hangsúlyozta a helyzet tarthatatlanságát. Az agrárminiszter is kiállt a termelők mellett és mielőbbi megoldást szorgalmazott.

Demonstráló gazdák a 41-es főúton - forrás:MTI