Becsült olvasási idő: 1 perc
"Dzsemmelő" verseny Tiszavasváriban

A Vasvári Pál Múzeum és Baráti Köre harmadik alkalommal rendezi meg november 23-án 13 órától a Szentmihályi lekvárbörzét - számol be a Szabolcs Online. A szervezők olyan vállalkozó kedvű magánszemélyek jelentkezését várják (nem csak Tiszavasváriból), akik szívesen megmutatnák mások előtt lekvárkészítő tehetségüket.

Szentmihály legjobb lekvárja

– Kizárólag házi készítésű termékekkel lehet jelentkezni a versenyre, ahol a háromtagú zsűri íz kategóriánként dönti majd el, hogy kié a legfinomabb lekvár. A díjazottak értékes ajándékokkal térhetnek haza, és egy éven át lehetnek a Szentmihály legjobb lekvárja cím büszke birtokosai – mondta el a szombati lekvármustrának otthont adó Vasvári Pál Múzeum közművelődési és sajtóreferense, Balogh Tamás.

Cél: az egészséges táplálkozás

Hozzátette: a rendezvény célja ezúttal is az egészséges táplálkozás népszerűsítése, a börze ideje alatt kézműves vásár, mézkóstolás, almalekvár főzés, sült alma és platós lángos kóstolás várja a különleges ízek szerelmeseit a múzeumkertben. A verseny eredményhirdetését 17 órakor tartják.