Az Index információi szerint egyetlen óriás céggé vonja össze a kormány az összes, nem politikával foglalkozó állami kommunikációs céget. Heteken belül tárgyalják a Nemzeti Kommunikációs Ügynökség létrehozásáról (NKÜ) szóló előterjesztést, a szervezet pedig a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium alá tartozik majd.
Az ügynökséghez kerül majd a Magyar Turizmus Zrt. és az eddig a vidékfejlesztéshez tartozó Agrármarketing Centrum. Tervben volt a határon túli magyar kultúra magyarországi, és az egyetemes magyar kultúra külföldi bemutatásáért felelős Balassi Intézet is.
A portál úgy tudja, mindez azért történik, mert a kormányzat alapvetően elégedetlen a központi intézkedések kommunikációjának hatékonyságával.

