Becsült olvasási idő: 1 perc
Egy cégben a nemzeti kommunikáció

Az Index úgy értesült, hogy a kormány egyetlen céggé vonja össze a nem politikával foglalkozó állami kommunikációs cégeket. Hamarosan tárgyalják a  Nemzeti Kommunikációs Ügynökség létrehozásáról szóló előterjesztést. 

Az Index információi szerint egyetlen óriás céggé vonja össze a kormány az összes, nem politikával foglalkozó állami kommunikációs céget. Heteken belül tárgyalják a Nemzeti Kommunikációs Ügynökség létrehozásáról (NKÜ) szóló előterjesztést, a szervezet pedig a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium alá tartozik majd.

Az ügynökséghez kerül majd a Magyar Turizmus Zrt. és az eddig a vidékfejlesztéshez tartozó Agrármarketing Centrum. Tervben volt a határon túli magyar kultúra magyarországi, és az egyetemes magyar kultúra külföldi bemutatásáért felelős Balassi Intézet is.

Ha a kormány elfogadja az előterjesztést, elveszti önállóságát a nemzeti ünnepek és kulturális programok szervezését végző Hungarofest is, és a feladatkörök – kiegészülve a kiemelt állami beruházások kommunikációjával – szintén az új ügynökség kezébe kerülnek majd.

A portál úgy tudja, mindez azért történik, mert a kormányzat alapvetően elégedetlen a központi intézkedések kommunikációjának hatékonyságával.