Tilos lesz fiatalkorúaknak energiaitalt eladni?

Tilos lesz fiatalkorúaknak energiaitalt eladni?

Az új szabályozás szerint azok a termékek eshetnek a tiltás alá, amelyek legalább 15 mg/100 ml metil-xantint tartalmaznak.

Kormányszóvivő: felére csökkentették az élelmiszerek inflációját a kormányzati intézkedések

Kormányszóvivő: felére csökkentették az élelmiszerek inflációját a kormányzati intézkedések

Szentkirályi Alexandra ellenőrzésekről és az online árfigyelőről is beszélt. 

Meghosszabbítja a kormány az élelmiszerárstopot augusztus 1-jéig

Meghosszabbítja a kormány az élelmiszerárstopot augusztus 1-jéig

Aztán kivezetik, mert az előrejelzések szerint augusztusban jelentősen csökken az infláció.

Durva emelésre figyelmeztet a CsAOSz a kiterjesztett gyártói felelősség díjaknál

Durva emelésre figyelmeztet a CsAOSz a kiterjesztett gyártói felelősség díjaknál

Összevetette a CsAOSz az EPR-díjtételek mértékét a környezetvédelmi termékdíjakkal. A csomagolásokra vonatkozó tételek 1,17-9,79-szeres növekedést mutatnak.

"Nincs bocsánat": a kormányszóvivő a múlt heti árstoprazzia eredményeiről

"Nincs bocsánat": a kormányszóvivő a múlt heti árstoprazzia eredményeiről

A fogyasztóvédelmi ellenőrzés 468 boltra terjedt ki, 99 üzletben nem találtak jogsértést.

A kormány szerint nem lesz gond az élelmiszer-ellátással

A kormány szerint nem lesz gond az élelmiszer-ellátással

"A koronavírus-járvány ellenére sincs élelmiszerhiány Magyarországon és ez a következő hónapokban is így lesz. A kormány minden eszközével azon dogozik, hogy a lakosság számára az élelmiszerellátást továbbra is zavartalanul biztosítsa, emellett szigorúan fellép az élelmiszerek túlárazásával szemben is" - közölték kedden a koronavirus.gov.hu honlapon.

Kezdhetnek aggódni a vállalatok?

Kezdhetnek aggódni a vállalatok?

Az élelmiszerlánc-felügyeleti díj és az egészségügyi hozzájárulás elsősorban a kiskereskedelmi vállalatokat és a dohányipari cégeket érinti. Az Európai Bíróság indítványa szerint jogellenes a két különadó EU általi felfüggesztése.

Háromszorosára nőtt a kistermelők száma

Háromszorosára nőtt a kistermelők száma

Nyitotta meg az élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár Zsigó Róbert az I. Mezőgazdasági és kistermelői fesztivált Kenderesen. 

A kormány stratégiai partnerkét tekint a NAK-ra

A kormány stratégiai partnerkét tekint a NAK-ra

A kormány stratégiai partnerének tekinti az agrárkamarát (Nemzeti Agrárgazdasági Kamara), és kész arra, hogy a közelgő tisztújítást követően új együttműködési megállapodást kössön a szervezettel - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter pénteken Hódmezővásárhelyen.

Segítség a fagy- és jégesőkárosultaknak

Segítség a fagy- és jégesőkárosultaknak

Kiemelt támogatással segíti a szaktárca azokat az ültetvényes gazdálkodást folytató termelőket, akik az idén szenvedtek fagy- és jégesőkárt - közölte a Földművelésügyi Minisztérium.

Vizsgálják a Tesco 49 forintos dinnyeakcióját

Vizsgálják a Tesco 49 forintos dinnyeakcióját

A kormánynak nincs ráhatása az időjárásra, pedig az a dinnyetermelést és a dinnyefogyasztást is befolyásolja, írta Magyar Zoltán képviselőtársának küldött válaszában Fazekas Sándor. A földművelési minisztertől a jobbikos politikus azt szerette volna megtudni, mikor érkezik "érdemi és tartós megoldás a dinnyetermelők érdekében" - írja az Index.

"Jó irányba tett, fontos lépés"

"Jó irányba tett, fontos lépés"

Jó irányba tett, fontos lépésnek tartja a Baromfi Termék Tanács (BTT), hogy a kormány a jövő évtől a jelenlegi 27 százalékról 5 százalékra kívánja csökkenteni a baromfitermékek és az étkezési tojás általános forgalmi adóját (áfa). Az adómérséklés javíthatja a hazai baromfi- és tojástermelés értékesítési pozícióit, mivel hozzájárulhat a piac tisztulásához és visszaszoríthatja az árletörő hatású importot.

A húsgyárak megmentése körül vizsgálódik Brüsszel

A húsgyárak megmentése körül vizsgálódik Brüsszel

Vizsgálódnak a magyar húsüzemek állami támogatása miatt – erősítette meg a hvg.hu-nak az Európai Bizottság illetékese. Formális eljárás még nincs, de megkeresték már a kormányt.

Százmilliárdokkal rosszabbul állunk

Százmilliárdokkal rosszabbul állunk

Tavaly 204 milliárd, 2011-ben pedig 254 milliárd forinttal kisebb volt a GDP Magyarországon, mint korábban gondoltuk - írja a portfolio cikke alapján az index.hu. A KSH hagyományos őszi revíziója ugyanis ekkora hibára bukkant.