
Tilos lesz fiatalkorúaknak energiaitalt eladni?
Az új szabályozás szerint azok a termékek eshetnek a tiltás alá, amelyek legalább 15 mg/100 ml metil-xantint tartalmaznak.
Kormányszóvivő: felére csökkentették az élelmiszerek inflációját a kormányzati intézkedések
Szentkirályi Alexandra ellenőrzésekről és az online árfigyelőről is beszélt.
Meghosszabbítja a kormány az élelmiszerárstopot augusztus 1-jéig
Aztán kivezetik, mert az előrejelzések szerint augusztusban jelentősen csökken az infláció.
Durva emelésre figyelmeztet a CsAOSz a kiterjesztett gyártói felelősség díjaknál
Összevetette a CsAOSz az EPR-díjtételek mértékét a környezetvédelmi termékdíjakkal. A csomagolásokra vonatkozó tételek 1,17-9,79-szeres növekedést mutatnak.
"Nincs bocsánat": a kormányszóvivő a múlt heti árstoprazzia eredményeiről
A fogyasztóvédelmi ellenőrzés 468 boltra terjedt ki, 99 üzletben nem találtak jogsértést.
A kormány szerint nem lesz gond az élelmiszer-ellátással
"A koronavírus-járvány ellenére sincs élelmiszerhiány Magyarországon és ez a következő hónapokban is így lesz. A kormány minden eszközével azon dogozik, hogy a lakosság számára az élelmiszerellátást továbbra is zavartalanul biztosítsa, emellett szigorúan fellép az élelmiszerek túlárazásával szemben is" - közölték kedden a koronavirus.gov.hu honlapon.
Kezdhetnek aggódni a vállalatok?
Az élelmiszerlánc-felügyeleti díj és az egészségügyi hozzájárulás elsősorban a kiskereskedelmi vállalatokat és a dohányipari cégeket érinti. Az Európai Bíróság indítványa szerint jogellenes a két különadó EU általi felfüggesztése.
Háromszorosára nőtt a kistermelők száma
Nyitotta meg az élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár Zsigó Róbert az I. Mezőgazdasági és kistermelői fesztivált Kenderesen.
A kormány stratégiai partnerkét tekint a NAK-ra
A kormány stratégiai partnerének tekinti az agrárkamarát (Nemzeti Agrárgazdasági Kamara), és kész arra, hogy a közelgő tisztújítást követően új együttműködési megállapodást kössön a szervezettel - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter pénteken Hódmezővásárhelyen.
Segítség a fagy- és jégesőkárosultaknak
Kiemelt támogatással segíti a szaktárca azokat az ültetvényes gazdálkodást folytató termelőket, akik az idén szenvedtek fagy- és jégesőkárt - közölte a Földművelésügyi Minisztérium.
Vizsgálják a Tesco 49 forintos dinnyeakcióját
A kormánynak nincs ráhatása az időjárásra, pedig az a dinnyetermelést és a dinnyefogyasztást is befolyásolja, írta Magyar Zoltán képviselőtársának küldött válaszában Fazekas Sándor. A földművelési minisztertől a jobbikos politikus azt szerette volna megtudni, mikor érkezik "érdemi és tartós megoldás a dinnyetermelők érdekében" - írja az Index.
"Jó irányba tett, fontos lépés"
Jó irányba tett, fontos lépésnek tartja a Baromfi Termék Tanács (BTT), hogy a kormány a jövő évtől a jelenlegi 27 százalékról 5 százalékra kívánja csökkenteni a baromfitermékek és az étkezési tojás általános forgalmi adóját (áfa). Az adómérséklés javíthatja a hazai baromfi- és tojástermelés értékesítési pozícióit, mivel hozzájárulhat a piac tisztulásához és visszaszoríthatja az árletörő hatású importot.
A húsgyárak megmentése körül vizsgálódik Brüsszel
Vizsgálódnak a magyar húsüzemek állami támogatása miatt – erősítette meg a hvg.hu-nak az Európai Bizottság illetékese. Formális eljárás még nincs, de megkeresték már a kormányt.
Százmilliárdokkal rosszabbul állunk
Tavaly 204 milliárd, 2011-ben pedig 254 milliárd forinttal kisebb volt a GDP Magyarországon, mint korábban gondoltuk - írja a portfolio cikke alapján az index.hu. A KSH hagyományos őszi revíziója ugyanis ekkora hibára bukkant.
