Tavasszal dönthet a parlament arról, hogy tilos legyen-e fiatalkorúaknak energiaitalt eladni - számolt be róla társlapunk a Tobacco magazin.
Az energiaitalok fogyasztásának korlátozásáról szóló javaslatról – Nacsa Lőrinc és Hollik István kereszténydemokrata országgyűlési képviselők beszéltek a Facebook-oldalukon kedden közzétett videóban.
Az új szabályozás szerint azok a termékek esnek a tiltás alá, amelyek legalább 15 mg/100 ml metil-xantint tartalmaznak. Emellett az alábbi összetevőket tartalmazó italok is érintettek:
– ginseng,
– L-arginin,
– inozitol,
– glükuronolakton,
– taurin.
Nacsa Lőrinc kiemelte: már csak Brüsszelen „kellett átpréselni” a javaslatot. Ez több időbe telt, mint gondolták, de végül sikerült. Így minden akadály elhárult az elől, hogy a parlament most kezdődő, tavaszi ülésszaka során meg is tudják szavazni.
Tobacco/Store Insider


