hero
Store Insider
Becsült olvasási idő: 1 perc
Tilos lesz fiatalkorúaknak energiaitalt eladni?

Tavasszal dönthet a parlament arról, hogy tilos legyen-e fiatalkorúaknak energiaitalt eladni - számolt be róla társlapunk a Tobacco magazin. 

Az energiaitalok fogyasztásának korlátozásáról szóló javaslatról – Nacsa Lőrinc és Hollik István kereszténydemokrata országgyűlési képviselők beszéltek a Facebook-oldalukon kedden közzétett videóban.

Az új szabályozás szerint azok a termékek esnek a tiltás alá, amelyek legalább 15 mg/100 ml metil-xantint tartalmaznak. Emellett az alábbi összetevőket tartalmazó italok is érintettek:

ginseng,
– L-arginin,
– inozitol,
– glükuronolakton,
– taurin.

Nacsa Lőrinc kiemelte: már csak Brüsszelen „kellett átpréselni” a javaslatot. Ez több időbe telt, mint gondolták, de végül sikerült. Így minden akadály elhárult az elől, hogy a parlament most kezdődő, tavaszi ülésszaka során meg is tudják szavazni.

Tobacco/Store Insider