Becsült olvasási idő: 1 perc
Egyre kevésbé fogy az üdítő

A szénsavas üdítők piaca további 1 százalékos csökkenést tapasztalt globális szinten 2011-ben – írja az Advertising Age. Néhány márkának így is jól ment, az energiaitalok pedig szárnyalnak.

A szénsavas üdítők globális piaca zsinórban hetedik alkalommal zárja csökkenéssel a pénzügyi évet, és ezzel az eladások 1996-os szintre estek vissza, ami körülbelül 9,27 milliárd terméket jelent – írja az Advertising Age a Beverage Digest szaklapra hivatkozva.

Az üdítőipar 2011-ben 1 százalékos csökkenést tapasztalt, a legnagyobbat az első tíz márka közül a Diet Pepsi könyvelte el (8,2 százalék), de a Diet Coke-nak és a sima Pepsinek is 4, illetve 4,8 százalékos szűküléssel kellett szembenéznie. A sima Coke üdítőtovábbra is első helyen van, esetében 1 százalékkal csökkentek az eladások.

Voltak márkák, amelyek viszont növelni tudták eladásaikat, a Fanta például 3 százalékkal, így ki tudták ütni a diétás Dr. Peppert a top 10-ből. Nőttek még a cukormentes Mountain Dew, a Dr. Pepper és a Sprite eladásai is.

A Pepsico szóvivője szerint a termékeik jól teljesítettek ott, „ahol a fogyasztónak szabad választása van”. Ezzel arra utalt, hogy az Egyesült Államokban az italautomaták 70 százalékából a Coca-Cola termékeit vásárolhatjuk meg.

Az energiaitalok eladásai drámaian, 14,4 százalékkal nőttek a tavalyi év során, és szintén több kelt el a dobozos kávékból és teákból, valamint az ásványvízből is, mint 2010-ben.