A tej világnapja (minden év május utolsó keddje) alkalmából Lukács László, a Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács ügyvezető igazgatója múlt pénteki nyilatkozatában megemlítette, hogy a tejfogyasztás csökkenése a belföldi vásárlóerő visszaesésével magyarázható.
A mostani éves folyadéktej-fogyasztás hazánkban 65 liter, aminek a 10-15 százaléka a közvetlen értékesítés, illetve saját fogyasztás. Az ügyvezető úr kiemelte, hogy a diszkriminatív árképzést tiltó törvényi szabályozásnak köszönhetően a korábbi évi 140-150 millió literes import a múlt évben mintegy 100 millió literre csökkent, s hozzátette, a tavalyi 1,2 milliárd forintos iskolatej programra idén már 1,5 milliárd forint áll rendelkezésre.
Kiemelkedőnek tartotta azt a törekvést, mely szerint az általános iskolások közül 220 ezren kaptak a 2012/2013-as tanév első félévében iskolatejet, és hozzájuk hasonlóan még 300 középiskolás valamint 15 ezer óvodás részesült ilyen ellátásban.
A terméktanács a tej világnapja alkalmából egy olyan, tejfogyasztást népszerűsítő programsorozatot szervez általános iskolásoknak, amely keretén belül az országban öt helyszínen rendeznek majd 2-3 kilométeres futást, helyszínenként 200 gyerek bevonásával.
Lukács László a tájékoztatásában elmondta, hogy az utóbbi három évben évente 5-10 %-kal nőtt az ágazat árbevétele, az múlt évben pedig 220 milliárd forintos profitot termeltek ki. A termékek árának emelkedéséből adódott növekedés belföldön átlagosan 7, az exportot tekintve pedig 10 százalékot meghaladó mértékű volt évente.

