
Már az ősi európaiak is ittak tejet
A laktóz megemésztésének képessége csak néhány évezreddel ezelőtt alakult ki az emberi szervezetben.
A Tej Terméktanács kutatása a növényi alapú italokról
„A kutatás fő célja az volt, hogy megértsük a tejtermék fogyasztási szokásokban bekövetkező változásokat és azt, hogy mi az oka a jelenleg még kis piaci részesedéssel bíró növényi alapanyagból készült italok/termékek gyorsuló térnyerésének. Ehhez a tejtermékek és a növényi alapú termékek fogyasztása közötti összefüggések megismerésén, a fogyasztói motivációk feltárásán, a döntési pontok azonosításán keresztül vezetett az út.Arra is választ szerettünk volna kapni, miért hajlandó a vásárlók egy szűk rétege a ’hagyományos’ tejtermékekhez képest gyakran jelentős extra felárat fizetni ezekért a termékekért” - nyilatkozta Harcz Zoltán, a Tej Terméktanács ügyvezető igazgatója.
Elrajtolt a tejfogyasztás-ösztönző roadshow
„Van itthon tej” elnevezéssel ismét útnak indította iskolai edukációs kampányát a Tej Terméktanács, amelynek célja a tejfogyasztás népszerűsítése, valamint a tej pozitív élettani hatásainak bemutatása a gyermekek számára. A mintegy 100 általános iskolában megrendezésre kerülő program során élményállomások segítségével kerül bemutatásra kicsiknek és nagyoknak, hogyan kerül a tej az istállókból vagy a réten legelő tehenektől a boltok polcaira. Az edukációs kiállítás során – egy dietetikus által tartott előadást követően – izgalmas, érdekes játékokon keresztül ismerkedhetnek meg a gyermekek a tej- és tejtermékek fogyasztásának előnyeivel.
Olimpikonok kampányoltak a tejfogyasztásért
Több mint egy évtizede, a világ közel 160 országában ünneplik a Tej Világnapját június 1-jén. Magyarországon a Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács az Agrármarketing Centrum és az Agrárminisztérium támogatásával szervezett egész napos foglalkozást közel kétszáz kisiskolásnak.
Tejszív védjeggyel kampányol az AMC
A „Tej! Szívvel-lélekkel!” kampány célja, a fogyasztói tudatosság erősítése, a minőségi, tehéntejből készített termékek előnyeinek megismertetése.
Kevés tejterméket fogyasztanak a gyerekek
A 10-12 éves korú gyermekek 42%-a mindössze hetente néhány alkalommal, 16%-uk csak hetente egyszer, 28%-uk pedig még ennél is ritkábban fogyaszt magas kalcium tartalmú tejtermékeket, például joghurtot – derült ki a Danone Kft. megbízásából a Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége által, 860 gyermek megkérdezésével készített országos felmérésből.
Csökken a tejfogyasztás az EU-ban
Amint arra az Agroinform.hu rámutat, csökkenőben van a tejfogyasztás az unióban, a jelenség mögött az életmódváltás és az alternatív italok megjelenése is állhat.
„Gyűjts össze 100 tejszívet és nyerj egy játszóteret”
A Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács 2016. május 27-én adta át a „Gyűjts össze 100 tejszívet és nyerj egy játszóteret” című nyereményjáték első sorsolásának díját, egy nagyértékű játszóvárat, illetve egy beépített bocis rugós játékot.
Lezárult a tejfogyasztást népszerűsítő, három hónapos program
Tej. Szívvel-lélekkel! címmel iskolai edukációs programot folytatott a Magyar Turizmus Zrt. Agrármarketing Vezérigazgatósága, a Földművelésügyi Minisztérium, valamint a Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács (Szakmaközi Szervezet) mintegy 100 általános iskolában, 2015. december és 2016. február között. Ennek során a gyermekek, valamint az oktatásukban résztvevő pedagógusok megismerhették a tej útját a tejtermelő gazdaságoktól a boltokig, a „Tej-szív” logó és az ovális bélyegző jelentőségét, valamint kitölthettek egy kvízjátékot a kampány ismeretanyagára vonatkozó kérdésekkel.
Folytatódik a tejfogyasztást népszerűsítő kampány
Nyáron indult a tejtermékek marketingkampánya, amellyel a kormány segítséget kíván nyújtani a hazai tejtermelőknek és -feldolgozóknak. A Földművelésügyi Minisztérium, a Magyar Turizmus Zrt. Agrármarketing Vezérigazgatósága és a Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács a kampány második részében még több marketing eszközzel segíti a fogyasztói szemléletformálást. A Magyar Turizmus Zrt. sajtóközleménye.
Egyre kevesebb tejet fogyasztanak a magyarok
Gyermekkorunktól kezdve tudjuk, hogy a tej alapvető élelmiszerünk. A tej és tejtermékek fogyasztása fontos a szervezet fejlődése szempontjából, a benne lévő kalcium a csontváz és a fogak természetes építőköve. Ennek ellenére hazai viszonylat a tejfogyasztásban csökkenő tendencia figyelhető meg, miközben a tejtermelés egyre nő.
Élet, erő, egészség, mégis keveset fogyasztunk belőle. Mi az?
Hazánkban éves szinten az egy főre jutó ideális tej- és tejtermékfogyasztás – tejegyenértékben – 260-270 kg lenne, ezzel szemben tavaly csak 150-165 kg volt, ami csökkenő, stagnáló tendenciát jelent.
Egyre kevesebb tejet iszunk
Míg öt éve egy ember körülbelül évi 170 liter tejet fogyasztott - tejegyenértékben számolva - addig ez az előző évben csupán 155 liter volt.
Mit igyunk fogszuvasodás ellen?
A nem reggeliző gyerekek fogai lényegesen rosszabbak, reggeliző társaiknál, főleg akkor, ha utóbbiak sok tejterméket fogyasztanak - mutatta ki egy amerikai vizsgálat.
