Becsült olvasási idő: 0 perc
Egyszerűbben folyik a zöldáram

A villamosenergia-piac valamennyi szereplője számára kedvező a megújuló energiaforrásból származó és a hulladékalapú áramtermelés kötelező átvételi rendszerének (KÁT) változtatása, amely április elejétől érvényes - írja a Világgazdaság.

Tóth András István, a Magyar Energiakereskedők Szövetségének elnökhelyettese a lapnak elmondta: a módosulás egyik lényeges eleme, hogy egyszerűbb, ezáltal átláthatóbb lett a villamos energiához kapcsolódó számlázás, amely megkönnyíti a vevőknek az ajánlatok összehasonlítását.

Hangsúlyozta, hogy az átláthatóság miatt a piac is rugalmasabbá válik, és a fogyasztó könnyebben tudja kiválasztani a számára legjobb, legolcsóbb ajánlatot. A kereskedőknek is kedvez a KÁT módosítása, ugyanis a támogatásra jogosult termelők árama már nem a kereskedőkön át, hanem a HUPX áramtőzsdén, annak is elsősorban a másnapi piacán keresztül jut el a felhasználókhoz.