
Etele Plaza: nemcsak modern, hanem a legzöldebb is
Abevásárlóközpont megszerezte a világszerte ismert BREEAM In-Use Outstanding minősítést.
Zöld energiára válthatnak a Pepsi beszállítói
Komoly előrelépést jelenthet a fenntarthatóbb élelmiszeripar és italgyártás felé a PepsiCo és a Schneider Electric új kezdeményezése.
Zöldenergiára válthatnak a Pepsi beszállítói
Hiába szeretne egyre több kis- és középvállalkozás megújuló forrásból származó energiát vásárolni a piacon, sokszor már az első lépésnél elbuknak. Egyes szervezetek nem elég nagyok ahhoz, hogy önállóan intézzék a beszerzést, vagy oktatásra, útmutatásra lenne szükségük a megújulóenergia-ügyletek sajátos mechanizmusairól. A PepsiCo és a Schneider Electric által elindított pep+ REnew program célja, hogy a teljes élelmiszeriparban és italgyártásban megoldja ezeket a problémákat.
Az eladatlan sörrel működteti manchesteri főzdéjét a Heineken
Az egyesült királyságbeli kocsmák a helyi lezárások miatt nem tudják befogadni az egység által immár legyártott, töméntelen italt, a cég azonban nem hagyja, hogy a folyékony kincs kárba vesszen.
Még zöldebb a Heineken
A Heineken ez év júliusa óta 100% -ban zöld energiára vált át a holland piacon értékesített sör készítéséhez - jelentette be a társaság.
E-töltő immár 21 ALDI-nál
Idén tavasszal jelentette be az ALDI, hogy 123 áruházánál lesz elérhető elektromosautó töltő. Az E.ON által telepített és üzemeltett 360 töltőpont jelentős ugrást jelent az e-töltőhálózat országos lefedettségének kiépítésében, hiszen 82 településen működik jelenleg ALDI üzlet, így számos városban tölthetők majd az elektromos és a plug-in hibrid autók akkumulátorai.
Magyar siker a zöld innovációs versenyen
Magyarországról az Apro'Tech csapatát díjazták az energiaszegénység elleni program döntőjében.
60 Príma üzlet megújuló energiát használ
Hatvan Príma élelmiszerüzlet használ teljes egészében megújuló energiaforrásból származó áramot az MVM Partner Zrt. és a CBA Kereskedelmi Kft. által kötött stratégiai együttműködés eredményeképpen - mondta Lázár Vilmos, a CBA elnöke szerdán Budapesten.
Egyszerűbben folyik a zöldáram
A villamosenergia-piac valamennyi szereplője számára kedvező a megújuló energiaforrásból származó és a hulladékalapú áramtermelés kötelező átvételi rendszerének (KÁT) változtatása, amely április elejétől érvényes - írja a Világgazdaság.
Egyre elterjedtebb a bioüzemanyagok használata Magyarországon
A gépesített közlekedés zöld válfaját választók aránya 2014-ben meghaladta az uniós átlagot.
Megújuló energia: elérhetőnek látszanak az EU 2020-as célkitűzései
Az Európai Unióban 2014-ben a felhasznált energia 16 százalékát nyerték megújuló energiaforrásokból, szemben az adatok rögzítésének kezdő évében, 2004-ben feljegyzett 8,5 százalékkal - közölte az unió statisztikai hivatala (Eurostat) szerdán.
Greenpeace: 2050-re már az egész világot kizárólag zöld energia működtethetné
A Greenpeace „Energiaforradalom” címen kibocsátott tanulmánya szerint 2050-ig a világ valamennyi országa megújuló energiákból tudná energiaigényét fedezni – tájékoztat az Agroinform.hu.
Egyre csökkennek a megújuló energiaforrások hasznosításának költségei
Az elkövetkező években csökkenni fog az elektromos energia előállításának költsége megújuló forrásokból, így azok egyre jobban fel tudják majd venni a versenyt a hagyományos energiatermelő technológiákkal - írja a Nemzetközi Energiaügynökség (International Energy Agency, IEA) és az Atomenergia Ügynökség (Nuclear Energy Agency, NEA) hétfőn közzétett közös tanulmánya.
Elkészült a Kecskeméti Főiskola napelemes autója
Bemutatták hétfőn a Kecskeméti Főiskola Gépipari és Automatizálási Műszaki Főiskolai Karának (GAMF) MegaLux nevű napelemes autóját, amellyel fejlesztői az ausztráliai World Solar Challenge versenyen indulnak az idén.
