Becsült olvasási idő: 1 perc
Még zöldebb a Heineken

A Heineken ez év júliusa óta 100% -ban zöld energiára vált át a holland piacon értékesített sör készítéséhez - jelentette be a társaság.

Ez jelentős lépés a Heineken számára, mivel vállalta, hogy 2030-ig karbon-semlegessé válik. Hans Böhm, a Heineken Hollandia ügyvezető igazgatója így kommentálta a lépést: „Büszkén mondhatom, hogy a múlt hónap óta a holland fogyasztók számára 100% -ban zöld energiát használva készítjük a Heinekent.

„Jobb világot főzünk”

"Ez a Heineken márkanév alá tartozó összes termékváltozatra vonatkozik a holland piacon, beleértve az alkoholmentes Heinekent is" - kommentálta Hans Böhm. 

2010 óta a Heineken a „Brewing a better World” (Kb. „Jobb világot főzünk”) kezdeményezésén dolgozik, és számos intézkedést hajtott végre a sörgyárakban a CO2-kibocsátás csökkentése érdekében. A vállalat például szélturbinákat és napelemeket telepített a zöld energia előállítására. 2018-ban pedig, a sörfőzés energiaigényének kiegészítése érdekében elindította biogáz termelését, melyet a Zoeterwoude és a Den Bosch sörfőzdék szennyvizeiből állítják elő, és hulladéktisztításából származó biogázzal egészítenek ki.

"Nélkülözhetetlen összetevő"

Böhm hozzátette: „A zöld energiát a Heineken sör nélkülözhetetlen új összetevőjének tartjuk. A szél és a nap ugyanolyan fontos, mint a komló, a víz és az élesztő.

"A fenntartható energia használata szó szerint még zöldebbé teszi a Heinekent. A következő lépés az, hogy csomagolóanyagainkat rövid távon fenntarthatóbbá tegyük" – mondta el az ügyvezető.