Együttműködési megállapodásba foglalta a kölcsönös, hatékony információ-áramlással kapcsolatos vállalásait a Nébih és a KSH. A két hivatal általános célja a hatályos jogszabályok által kötelezően előírt információcsere szakmai és technikai feltételeinek fejlesztése, valamint az adatszolgáltatási folyamatok rendszerbe foglalása.
Az együttműködés elősegíti, hogy a KSH az adatvédelmi szabályok maximális betartása mellett, az eddigieknél egyszerűbben és kiszámíthatóbb módon jusson hozzá a Nébihtől minden olyan adathoz és információhoz, amely nélkülözhetetlen a feladatai ellátásához.

Ideértve például a termőföld védelmével, az őstermelői igazolványokkal, a hatósági és igazgatási feladatokat ellátó szervek kijelölésével kapcsolatos adatszolgáltatást, továbbá az állattenyésztéssel, a szarvasmarha-, sertés-, juh- és kecskefélék jelölésével, valamint a Baromfi Információs Rendszer működtetésével összefüggő kötelezettségek teljesítését.

