Becsült olvasási idő: 1 perc
Ehető a nyomtatott Oreo

A Mondelez International egy texasi fesztiválon 3D-s nyomtatóval készült Oreót kínál a résztvevőknek. Az ízválasztékba a Twitteren keresztül is be lehet szólni.

Az Oreót gyártó vállalat, a Mondelez International, hogy real time marketingfogást alkalmaz a texasi Austin városában éppen zajló South by Southwest Interactive (SXSW) fesztiválon - írja az Adweek. A fesztiválozók 3D printerrel nyomtathatnak maguknak ehető Oreo kekszet.

A kampány során az Oreo kommunikációs partnere a Twitter volt. A márka először a tavalyi Super Bowl alatt hasított a Twitteren, azóta hisznek a 160 karakteres brandkommunikációban, így most is nagyban számítanak a mikroblog interaktivitására és azonnali trendformáló hatására.

A fesztiválon felkínált Oreo keksz választékot valós idejű adatgyűjtés alapján állítják össze, szóval a nassolni vágyó fesztiválozók a Twitteren keresztül felmerülő igények és ötletek szerint választhatnak 12-féle Oreo-ízesítést és színt a 3D printer érintőképernyőjén keresztül. A személyre szabott és egyébként ehető Oreót a 3D printer két perc alatt állítja elő, ezt a folyamatot végig is lehet nézni egy ablakon keresztül. A kekszválaszték kialakításába az Oreo Twitter oldalán keresztül a #eatthetweet hashtaggel lehet beleszólni.