Zamaróczy Ádám
Becsült olvasási idő: 1 perc
Ehető védőmaszkkal a koronavírus ellen

Egy speciális távol-keleti édességből, méghozzá konkrétan dinnyekenyérből hoztak létre egyszerre ehető és az új koronavírus ellen is védő arcmaszkot Japánban.

A terméket három ifjú helyi titán egy Goku No Kimochi The Labo elnevezésű kísérleti laboratóriummal közösen fejlesztette ki. A dinnyekenyeret egy Melon de Melon nevű pékség bocsátja a konzorcium rendelkezésére.

Egyesek számára talán puszta reklámfogásnak tűnhet a dolog, de egy Untika Garmentec Research nevű rangos és független egészségügyi intézmény már bevizsgálta, és a COVID-19-fertőzés elleni védelemben hatékonynak minősítette a kelléket. A kutatások szerint az emberi fogyasztásra alkalmas segédeszköz a hagyományos arcmaszkokkal egyező vagy azokat meghaladó mértékben képes útját állni a vírusnak.

Forrás: Goku no Kimochi The Labo

Viselet közben a találmány olyan hatást kelt, mintha valakik egy sárga teknőspáncélt nyomtak volna az ember arcába. Felhasználás alatt csak a belső oldalról, és nem a kórokozónak kitett felületről érdemes (foggal) lehántani az egyes falatokat, különben jó eséllyel nem ér semmit a védőpajzs.

A maszkot a The Labo honlapján keresztül lehet megrendelni, de a gyártó sajnos kizárólag japán címekre szállítja házhoz a terméket.