Ennek a tervnek az a lényege, hogy az erőforrásaikat néhány kulcsmárka és azok gyártása köré csoportosítják. A Negro esetében a belső közlemény szerint nem lát a cég ilyen növekedési lehetőséget, ezért azt javasolták a győri gyár üzemi tanácsának, hogy adják el a márkát.
A cég vezetése tisztában van azzal, hogy a döntés jó néhány dolgozójuknak teremt nehéz helyzetet. Ezért tisztességesen szeretnének együttműködni minden kollégával és az üzemi tanáccsal a tárgyalások során – írták a közleményben.
Tavaly szeptemberben a Mondeléz Hungária Kft. kereskedelmi igazgatója még úgy beszélt egy interjúban, hogy a Negro cukor a cég egyik húzóterméke.
„Az üzemi tanácsot tegnap délután négykor értesítettük. Hatkor már üzemi tájékoztatót tartottunk, amelyen egy ember kivételével minden dolgozónk részt vett. Elsősorban a dolgozóinkat akartuk erről tájékoztatni” – mondta el a Faktornak Kertész Péter, a Mondeléz Hungária kommunikációs tanácsadója.
Az elsősorban snackeket gyártó vállalat inkább a húzómárkákra koncentrál majd a jövőben. A terveik szerint a Halls cukorka gyártását átviszik a lengyelországi Skarbimierzbe, de csak 2016 második felétől. A Negro viszont marad, amíg el nem tudják adni.
„Nem számolunk azzal, hogy nem tudjuk eladni. Tudjuk, hogy a Negro a magyaroknak egy nagyon fontos termék. Éppen ezért bízunk abban, hogy a 2016 elejétől árult brandre valamelyik piaci szereplő azonnal lecsap. Szeretnénk mi válogatni a vevők közül” – közölte a Faktorral a Faktorral a cég kommunikációs tanácsadója.
A győri üzemben, ahol a Negrót is gyártják, összesen 83-an dolgoznak. 59 saját, 19 kölcsönzött munkásuk és 5 portásuk van. A cég egyelőre úgy számol, hogy csak 17 embert kell elküldeni a Halls gyártásának áthelyezése miatt.

