Becsült olvasási idő: 1 perc
Elfogadták a reklámadó emelését

Kósa Lajos 7,5 százalékos módosítása átment a parlament gazdasági bizottságán. Az iparági szereplőkkel most sem egyeztettek.

Kedden mindössze 3 és fél perces vita után fogadta el a gazdasági bizottság, hogy a reklámadó mértékét 5, 3 százalékról 7,5 százalékra emeljék. A bizottság elnöke, Bánki Erik a HírTV-nek a szavazás után azt mondta, hogy próbálják "az adó mértékét úgy megállapítani, hogy elfogadható terhelést jelentsen az iparág szereplőinek, és közben a költségvetés számára se jelentsen olyan kiesést, amely elviselhetetlenné válna".

Korábban laptársunk, a Kreatív összefoglalta, hogy az összes érintett szakmai szervezet tiltakozik az emelés ellen, sőt a Magyar Reklámszövetség (MRSZ) egyenesen az adó eltörlése mellett foglalt állást.

A HírTV riportere Kósa Lajostól azt is megkérdezte, hogy tervezik-e az iparági szereplőkkel az egyeztetést a most hozott módosításról. A Fidesz frakcióvezetője szerint a tárcák már korábban egyeztettek. Urbán Zsolt, az MRSZ elnöke a kijelentést cáfolta a csatornának és hozzátette: "Ha már nem bántjuk a tartalomszolgáltatókat, akik fizetnek taót, áfát, több ezer embert foglalkoztatnak, szemben a globális szereplőkkel, akkor a legfontosabb cél az lenne, hogy a reklámadót azonnal vezessük ki, és hozzunk olyan segítséget, ami valós segítséget nyújt az iparág szereplői számára”.