
Eltörölné a reklámadót a Reklámszövetség
Nem csak a médiára, hanem a teljes gazdaságra nézve károsnak tartják.
Reklámadó 2026: visszatérés félidőben
A reklámadó újbóli bevezetése nem csupán adótechnikai kérdés.
A reklámadó-moratórium meghosszabbítását kéri az MRSZ
A szövetség szerint az adóteher visszavezetése a gazdasági stabilizáció és a növekedés ellen hatna.
Jegelték a reklámadót
A reklámadó mint adónem lényegében a klinikai halál állapotába került - írja az Adózóna.
A kormány eltörli a reklámadót
Varga Mihály pénzügyminiszter a csütörtöki Kormányinfón adócsökkentő intézkedéseket jelentett be. A csomag egyik eleme, hogy felfüggesztik a reklámadó jelenlegi adókulcsát 2022-ig.
Július 1-től 7,5 százalék a reklámadó mértéke
Mentesülnek az adó megfizetése alól azok a vállalkozások, amelyeknek a reklám közzétételéből származó nettó árbevétele nem éri el a 100 millió forintot.
Elfogadták a reklámadó emelését
Kósa Lajos 7,5 százalékos módosítása átment a parlament gazdasági bizottságán. Az iparági szereplőkkel most sem egyeztettek.
A kormány emeli a reklámadó mértékét
Kósa Lajos, a Fidesz frakcióvezetője szerdán bejelentette, hogy a kormány 7,5 százalékra emelné a jelenlegi 5,3 százalékos reklámadó mértékét - írja az Index. Az indoklás szerint azért, hogy finanszírozzák az EU által jogellenesnek ítélt korábbi verzió alapján beszedett pénz visszafizetését.
Elhalasztották a reklámadó átírását
Két hét múlva vehetik elő legközelebb.
Megduplázná a reklámadót a kormány
Közel duplájára emelheti a reklámadót Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter. A kedden beadott, és a Parlament oldalán megtalálható javaslat szerint az adó mértéke az eddigi 5,3 százalékról 9 százalékra emelkedhet, ráadásul az idei év közepétől. Amit viszont eddig befizettek a cégek reklámadó címszó alatt, visszamenőleg visszajárna.
Nem bírná el az új adót a közterületi reklámszegmens
A helyi adókról szóló törvény módosításával 4-6 milliárd forinttal nőhet a reklámpiac adóterhe a reklámszövetség szerint.
Reklámadó - EB: a magyar szabályozás sérti az uniós előírásokat
A magyarországi reklámadó sérti az állami támogatásra vonatkozó uniós szabályokat, mivel annak progresszív adókulcsai szelektív előnyt biztosítanak egyes vállalatoknak - írta közleményében az Európai Bizottság pénteken.
Visszatérhet a reklámadó
Érvényét veszítette az európai uniós versenyhatóság márciusban hozott felfüggesztő határozata, így nincs többé akadálya annak, hogy Magyarországon ismét beszedjék a reklámadót - írta európai bizottsági forrásokra hivatkozva hétfői számában a Népszabadság.
Szakszervezetek: vonják vissza a reklámtörvényt módosító javaslatot!
A reklámtörvényt módosító javaslat azonnali visszavonására kérik a kormányt a Magyar Reklámszövetség és társszövetségei, a szakmai szervezetek szerint a médiapiac ilyen mértékű szabályozása szakmailag indokolatlan és a teljes gazdaság számára veszélyes.
