Becsült olvasási idő: 1 perc
Elindult az év legnagyobb országos segélyprogramja

Az Ökumenikus Segélyszervezet idén Miskolcon indította el legnagyobb országos segélyprogramját, az EU-élelmiszersegély programot, amelynek  keretében szerdán ezer miskolci rászorulónak adtak át tartós élelmiszerekből, lisztből, tésztából, cukorból és kenyérlapból  összeállított, egyenként tíz kilós csomagot.

Ebben az évben 400 településen 700 millió forint értékű élelmiszert oszt ki az Ökumenikus Segélyszervezet, az adományok idén is több százezer rászorulónak nyújtanak kézzel fogható segítséget - mondta Lehel László, a szervezet elnök-igazgatója a helyszínen.

A segélyszervezet nyolc éve vesz részt az EU-élelmiszersegély programban. Évente országszerte több százezer létminimum alatt élő, hátrányos helyzetű gyermek családja, valamint kisnyugdíjasok kapnak egyenként több ezer forint értékben tartós élelmiszert. Az idén kiosztandó 1500 tonnával együtt a segélyszervezet 8 esztendő alatt összesen mintegy 13 ezer tonna tartós élelmiszert juttatott és juttat el 4 milliárd forint értékben 610 település
több mint 2 millió rászorulójához.

Az Európai Unió által finanszírozott EU-élelmiszersegély programot a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) szervezi, az országos  jótékonysági akció keretében az élelmiszereket tartalmazó csomagokat az MVH a vele - nyertes pályázat alapján - szerződött segélyszervezetek közreműködésével juttatja el a magyarországi rászorulók részére.

Borsod-Abaúj-Zemplén megye 55 településén összesen 180 tonna adományt ad át a következő hetekben az Ökumenikus Segélyszervezet. A következő napokban
Debrecenben, Gyulán, Szolnokon és Kaposváron folytatódik az adományok átadása.