Becsült olvasási idő: 1 perc
"Előtörtek az érzelmek"

Amikor felvásárolták a török Yemeksepeti céget nagyjából 375 millió fontért, akkor az eladótulajdonos-vezérigazgató, Nevzat Aydin úgy döntött, hogy a vételár egy kis részét a dolgozóknak adja, írja az Indepenedent a Hurriyetre hivatkozva. Adta hírül az Index.

Összesen 17 millió fontnyit osztott szét  112 dolgozója közt, de ez így is fejenként több mint 150 ezer fontra (65 millió forintra)  jött ki. Aydin 2000-ben alapította a Yemeksepetit, ami egy online ételrendelős oldal, olyan mint Le Food, a Pizza.hu vagy a Netpincér Magyarországon. A vevő a németországi Delivery Hero volt. Nevzat Aydin annyit mondott erről a különleges bónuszról, hogy mindez teljesen normális, hiszen ha sikeres a cég, "azt együtt érték el". 

"Néhányan sírtak, páran kiabáltak, mások hálálkodó leveleket írtak. Előtörtek az érzelmek, mert megváltoztatod az emberek életét. Házakat, autókat tudnak venni." - mondta Aydin a reakciókról. 

Aydin egyébként a felvásárlás után is marad a cég vezetésében.