
1 millió banánt és 3 és fél tonnányi macskaalmot szállítottak ki az idén a Wolt-futárok
Megvan, mi volt a magyarok idei nagy kedvence.
Foodora: magyar felhasználótól jött az év legnagyobb rendelése
Több rendhagyó rendelés is született ebben az évben.
Foodora market: már nem csak ha elfogyott egy hozzávaló?
A szabadságolások, az iskolai szünet és a kánikula is hatással vannak a magyarok fogyasztási szokásaira.
Sorban állás helyett okostelefon – ételrendelés a fesztiválon
A STRAND fesztiválon lehet először kipróbálni az ételrendelést a foodora applikációval.
„Ételt menteni nemcsak jó, de meg is éri!”
Lassan új kifejezést vezetnek be a huszonéves startupperek az ételmentés világába: „megmuncholni”, azaz ételt menteni.
Összegezte idei ételrendelési szokásainkat a foodpanda
A melegételek között a pizza és a hamburger magasan vitte a prímet.
Tovább terjeszkedik Magyarországon a Wolt
Ősszel tíz új településsel bővíti szolgáltatási területét a futárcég.
Itthon csaknem 400 000 sajtburgert rendeltek tavaly a Woltnál
2021-ben hányszor rendelt a legelszántabb felhasználó a Wolttól? Melyik étel bizonyult a legnépszerűbbnek? Mekkora értékű volt a legnagyobb megrendelés? Hány beszélgetést folytatott a legaktívabb felhasználó az ügyfélszolgálattal?
Vezetőváltás a Wolt Magyarország élén
Vezetőváltás történt a Wolt Magyarországnál: szeptember közepétől Sabjányi László a cég ügyvezető igazgatója, míg elődje, Tajta Ákos a közép-európai régióért és a balti állomokért felelős ügyvezetőként folytatja.
Elektrojettel teljesíti a vitorlázók rendeléseit a DoDo
A Balatonon tesztelte új, vízi ételszállítási szolgáltatását a mesterséges intelligencián alapuló logisztikai megoldásokat kínáló DoDo. Az ételrendeléseket a partmenti éttermekből környezetbarát módon szállították ki a vitorlások fedélzetére a Narke magyar fejlesztésű, zéró-emissziós elektrojetjével, amely a világ első elektromos jetskije.
A koronavírus miatt többen rendelték házhoz a reggelit
Átlagban csaknem napi négy rendelést adott le április-májusban a leggyakrabban NetPincérező, a legnagyobb összeget költő ételrendelő pedig milliós nagyságrendben vásárolt a kijárási korlátozások időszakában. Népszerű lett a reggelirendelés, este pedig az alkohol házhoz szállításra kaptak rá a magyarok. És bár a pizza még mindig az elsőszámú hazai kedvenc, rövid időre áprilisban a hamburger vette át a vezetést. A NetPincér adatai alapján kiderült, hogy hogyan rendeltünk ételt az elmúlt hónapokban: így változtak ételrendelési szokásaink a vírushelyzet hatására.
Egyre tudatosabban választunk csomagolóanyagot
A Falatozz.hu országos ételrendelő portál Falatozz Zölden! Programjának keretében felmérést készített arról, hogy a zöld szemlélet hogyan jelenik meg a fogyasztói szokásokban az online ételrendelés során. A túlnyomó többség már fontosnak ítéli, hogy az éttermek környezetbarát csomagolásban szállítsák ki a rendelést, de még sok a bizonytalanság a csomagolóanyagok szelektív hulladékgyűjtése területén.
Így eszünk most a munkahelyünkön
Az éttermek bezárása és csökkentett üzemű újranyitása nem hagyta érintetlenül a munkahelyi étkezési lehetőségeket sem – ez derült ki a Wolt és a Profession.hu közös felméréséből. A megkérdezett fővárosi cégek 28 százaléka óvatosan indítja újra a munkahelyeket, ennek része az egészségvédelmi intézkedések bevezetése, és a biztonságos étkezési lehetőség megteremtése is.
Rászoknak az éttermek a házhozszállításra
A járvány alatt rengeteg vendéglátóegység morzsolódott le, miközben megrohamozták a Falatozz.hu online ételrendelő portált az új éttermek és megrendelők, illetve nőtt a kosárérték és az online fizetések aránya.
